'CİROMUZU İKİYE KATLADIK'

TÜVASAŞ Genel Müdürü İlhan Kocaarslan ise kurumun Türkiye'de demir yolu sektöründe en büyük ve birinci kuruluş haline geldiğini belirterek, TÜVASAŞ'ın 6. fabrikasının açılışını yaptıklarını bildirdi.

'CİROMUZU İKİYE KATLADIK'

TÜVASAŞ'ın son 2 yılda cirosunu ikiye katladığını aktaran Kocaarslan, Türkiye'de yüksek hızlı tren ve metro taşıyan araçları hariç tüm demir yolu araçlarının burada üretildiğini kaydetti. Kocaarslan, TÜVASAŞ'ın kendi araçları ve kaynaklarıyla şu anda kendi lisansıyla demir yollarında çalışan dizel setlerini üretebildiğini dile getirerek, "Aynı zamanda 2014'te başlatılan ve şu anda tasarım çalışmaları bitirilmiş olan ve yıl sonunda raylara indirilecek 160 kilometre hızla giden elektrikli tren setlerini yapacaktır ve yapmaktadır." dedi.
BUNLARLA YETİNMEYECEĞİZ
TÜVASAŞ'ın bunlarla yetinmeyerek demir yolu sektöründe gelişmeleri göz önünde bulundurduğunu anlatan Kocaarslan, "Binlerce kilometre demir yolu yaptık, yapıyoruz ve yapacağız. Bu altyapıda demir yollarında her 15 dakikada bir tren çalıştırmadığımız sürece demir yolu sektörü verimli olamaz. Bu altyapıyı karlı hale getirebilmemiz için ülkemizde binlerce demir yolu aracına ihtiyacımız olacak. İşte demir yolu sektörünün bu durumunundan, Sayın Cumhurbaşkanımızın yerlilik ve millilik söylemlerinden esinlenerek kendimize bir vazife çıkardık. 2020 yılının başında hızlı tren ve yüksek hızlı tren tasarım projelerini tamamlamış bulunuyoruz. Bundan sonra TÜVASAŞ'ta hem hızlı hem de yüksek hızlı trenleri birlikte üreteceğiz. Kiminle? Yerli ve milli şirketlerimizle. ASELSAN, YAZKAR RAİLTUR, Durmazlar şu anda yaptığımız milli EMU (Milli Elektrikli Tren Seti)  projesinde yerli ve milli ortaklarımızdır." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER