'ÇOCUK İZLEME MERKEZİ HAYATİ BİR KONUDUR'

Sakarya Barosu’nun ilimizde kurulması için yoğun çaba harcadığı ÇİM (Çocuk İzlem Merkezi), 2 yıllık bir çalışmanın sonucunda açıldı.

'ÇOCUK İZLEME MERKEZİ HAYATİ BİR KONUDUR'

Sakarya Barosunun ısrarla üzerinde durduğu ve Valiliğin konuya hassasiyet ile yaklaşması neticesinde Çocuk İzlem Merkezi şehrimize kazandırılmış oldu. Özellikle cinsel istismar davalarında travma halinde olan çocukların ifadeleri artık karakolda savcılıkta veya mahkemede değil uzman kişiler tarafından sadece Çocuk İzlem Merkezi’nde alınacak.  Bu sayede cinsel istismara uğrama şüphesi altında olan mağdur çocuklar, adli süreçlerde defalarca ve kimi zaman uzman olmayan kişiler tarafından adli işlemlere muhatap olmayacak ve tekraren ayrı bir mağduriyet ve sarsıntı yaşamayacak.
HAYATİ KONU
ÇİM’in açılmış olmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan yaptığı açıklamada “Bundan böyle cinsel istismara uğrama şüphesi olan mağdur çocukların ifadeleri ÇİM’de alınacak. Bu çok önemli bir konudur. Zira mağdur çocuklarımızın adli yargılama sürecinde tekrar mağdur olmasının önüne geçilmesi ve ifadelerin çocuk pedagojisine uygun olarak uzman yardımı ile alınması çocuğumuzun gelişimi ve yaşadığı travmayı atlatması açısından hayati bir konudur. Çalışmalarından ve konuya gösterdikleri duyarlılıktan ötürü gerek önceki Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş beyefendiye gerekse şimdiki Valimiz İrfan Balkanlıoğlu’na halkımız adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort