ÇOCUKLAR BAYRAMINI ETKİNLİKLERLE DOYASIYA KUTLAYACAK: GÜN ÇOCUKLARIN

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlanacak. 10.30’da Adapazarı Atatürk Spor Salonunda yapılacak etkinliklerin ardından akşamda halk oyunları festivalinin galası var

ÇOCUKLAR BAYRAMINI ETKİNLİKLERLE DOYASIYA KUTLAYACAK: GÜN ÇOCUKLARIN

RESMİ TÖREN SALONDA
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bugün törenlerle kutlanacak. Bugün ilk tören Demokrasi Meydanında yapılacak. 09.45’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim camiası tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulacak. Kutlama programı ise 10.30’da Adapazarı Atatürk Spor Salonunda yapılacak. Sakarya Uluslararası Egemenlik Haftası Halk Oyunları Festivali’nin Gala Gecesi de 19.30’da Adapazarı Atatürk Spor Salonunda yapılacak.
VALİ’Yİ ZİYARET ETTİLER
Festival için ilimize gelen ekipler, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz,  FOLKART Başkanı Sinan Çileli ve festival tertip komitesinin de eşlik ettiği ziyarette, Azerbaycan, Arnavutluk, Makedonya, Bosna Hersek, Sırbistan, Rusya, Moldova-Gagauzya, Kosova gibi ülke ekipleri ile ülkemizi temsilen Sakarya, Hatay ve Ankara’dan gruplar yer aldı.

Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Uluslararası Egemenlik Haftası Halk Oyunları Festivali vesilesiyle farklı ülkelerden ve ülkemizden ilimize gelen ekipler, Vali Ahmet Hamdi Nayir’i ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz,  FOLKART Başkanı Sinan Çileli ve festival tertip komitesinin de eşlik ettiği ziyarette, Azerbaycan, Arnavutluk, Makedonya, Bosna Hersek, Sırbistan, Rusya, Moldova-Gagauzya, Kosova i ülke ekipleri ile ülkemizi temsilen Sakarya, Hatay ve Ankara’dan gruplar yer aldı.
İLK VE TEK FAALİYET
İlimiz adına söz alarak kabullerinden dolayı Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür eden FOLKART Başkanı Sinan Çileli, Sakarya Folklor Araştırma ve Tanıtma Derneği olarak 14 yıldır festivalde yer aldıklarını, bu alanda Sakarya’nın ilk ve tek büyük uluslararası faaliyeti olduğunu belirtti. Ülkemizden ve yurtdışından gelen halk dansları topluluklarını İlimizde misafir etmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “23 Nisan bizim tarihimizde Cumhuriyetimiz ve demokrasimizin bağlı bulunduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü olduğu için büyük önem arz ediyor. Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bugünü çocuklara armağan etmiş ve çocuklara armağan edilmiş en büyük bayram da bizim bayramımızdır diyebiliriz” dedi.
AİLENİZE SELAM İLETİN
Nayir şöyle devam etti, “Çocuklar bizim geleceğimiz, biz çocuklarımıza güveniyoruz, bizim onlara teslim ettiğimiz dünyayı onların daha iyi hale getireceklerine de inancımız tam. Bugün burası tam bir çiçek bahçesine dönmüş ve Birleşmiş Milletler gibi olmuş. Tarihiyle, tarımıyla, sanayisiyle, doğal güzellikleriyle Sakarya’mız çok güzel bir İlimizdir. Sizler de bu kısa ziyaretinizde burayı kısmen tanıyacak ve güzel günler geçireceksiniz. Biz sizleri İlimizde görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Memleketlerinize döndüğünüzde ailenize selamlarınızı da iletin.”
GÜZEL BİR İŞBİRLİĞİ
Ekip yöneticileri ve öğrencilerin İlimiz ile festivale dair görüş ve önerilerini dinleyerek onlarla bir süre sohbet eden ve Sakarya Anadolu Lisesi öğrencilerinin tercümanlık yapmasının da gurur verici olduğunu belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Burada yine güzel bir işbirliğinin örneğini görüyoruz” dedi. Ziyaretin sonunda halk oyunları ekiplerinin grup liderleri ve organizasyonda yer alan yöneticiler ile hatıra fotoğrafı da çektiren Vali Ahmet Hamdi Nayir, öğrencilerle yakından ilgilenip herkese başarılar diledi.İ.Şener SAK


 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER