ÇOCUKLAR ÖLMESİN DİYE PEDAL ÇEVİRİYOR

Lösemi hastası çocukların hayata tutunabilmesi amacıyla “Her Pedal Bir Umut Olsun” sloganıyla Adana’dan bisiklet ile yola çıkan Kemal Yücel ve arkadaşları Sakarya’ya ulaştı.

ÇOCUKLAR ÖLMESİN DİYE PEDAL ÇEVİRİYOR

17 Eylül'de lösemi hastası çocukların hayata tutunabilmesi amacıyla “Her Pedal Bir Umut Olsun” sloganıyla Adana’dan bisikletle İstanbul'a doğru yola çıkan Kemal Yücel, birçok şehri geçerek öğlen saatlerinde Sakarya’ya ulaştı. Tek başına yola çıkan Yücel’e her geçtiği şehirden bir kişi katıldı. 16 gündür yollarda olan Kemal Yücel turunu İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'nde bitirmeyi planlıyor.
ŞEHİR GEZİYORUZ
Erenler’e ulaşan Kemal Yücel yaptığı konuşmada, “Her pedal bir umut olsun diyerek 17 Eylül'de Adana'dan yollara düştüm. Amacım lösemi hastası çocuklara umut ışığı olabilmesi için kök hücre bağışı ve kan bağışı yaptırabilmek. Rota üzerindeki şehirleri tek tek gezerek buralarda kök hücre ve kan bağışı kampanyaları yapıyoruz. Kök hücre bağışı konusunda toplumsal duyarlılığın artmasını istiyorum. Yapılan her bir kök hücre bağışı lösemi hastası çocuklarımız için umut olacaktır. Çıkan eşleşmeler ile ilik nakli olan çocuklarımız da hayata tutunacak” dedi
ÇOCUKLAR YAŞASIN
‘Ben çocukların ölmemesi için yollardayım’ diyen Yücel, “İstiyorum ki o çocuklar yaşamlarına devam etsinler, okullarına gitsinler. Yola çıktığımdan beri uğradığım şehirlerde ailelerin bazı okul alışveriş telaşlarını gördüm. Çocukları için okul malzemeleri alıyorlar. Sonra hastanedeki çocuklar ve ailelerini düşündüm, normal yaşamdaki olan insanlar çocuklarının eğitim telaşındayken, hastanelerdeki ailelerimiz de evlatlarını yaşatabilme telaşındalar. Bu çocuklarımız nasıl yaşama tutunacaklar diye. İlik ve kan bağışıyla tutunacaklar. Ben evlat acısı yaşadım, dayanılmaz bir acı. İstiyorum ki hiçbir çocuk artık ölmesin, yaşama devam etsinler" dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER