ÇOCUKLAR TATİLDE CAMİLERİ DOLDURDU

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı camilerde yaz kuran kursları önceki gün açıldı. İl Müftülüğü’ne bağlı bin 326 cami ve bin 355 kuran kursunda 2 bin 272 öğretici görev yaparken kurslara 43 bini aşkın öğrenci devam ediyor.

ÇOCUKLAR TATİLDE CAMİLERİ DOLDURDU

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı camilerde yaz kuran kursları önceki gün açıldı. İl Müftülüğü’ne bağlı bin 326 cami ve bin 355 kuran kursunda 2 bin 272 öğretici görev yaparken kurslara 43 bini aşkın öğrenci devam ediyor. İl Müftüsü İhsan Açık, 2018-2019 Yaz Kuran Kurslarıyla ilgili olarak, “Öncelikle yegane temelimiz; dinimizi sevdirmek, kuranımızı sevdirmek, camilerimizi gençlerimize sevdirmektir. Hizmet odaklı kuran kurslarımızda dersler veriliyor. Kurslarımızın temel amacı dinimizi en iyi şekilde yaşamak için, Kuran’ı Kerim’i öğrenmek için ve dinimize ihtiyaç duyulması gerektiği için kurslarımız dersler vermektedir. Yaklaşık 8 hafta süren bu kurslar he ne kadar yeterli bir zaman olmasa da elimizden geldiğince gençlerimizin daha verimli ders almaları için öğreticilerimiz çok çalışmaktadır” dedi. 

YENİ BİR PROJE BAŞLIYOR
Çocukların kurslara katılmasını teşvik etmek için yeni projelerinin olduğuna değinen Açık, “Camilerimizin yanında bulunan oyun parklarıyla Projeyle beraber hem çocukların camiye olan ilgisi hem de mola zamanlarında motive olmasını düşünüyoruz” dedi. Salko Camii İmamı Adem Karadeniz, kurslarda verilen derslerde öncelikle vatan, din ve anne baba sevgisinin verilmesi gerektiğini vurgulayarak, amaçlarının vatana hayırlı insanlar kazandırmak olduğunu söyledi. Yenicami İmamı İsmail Samastı  haftalık yaz kuran kurslarında etkinliklerin daha çok olmasını ifade ederek, “8 haftalık bir yaz kuran kursu çalışmamız var. bu zaman diliminde çocukların derslerden verimli bilgiler alabilmesi için farklı etkinliklerin yapılması gerekir. bu vesile ile öğrenciler hem camiye hem de derslerine daha çok ilgi duyar” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER