ÇOCUKLAR ZABITA'YI TANIDI

Eser İlköğretim Okulu 4/A ve 4/B sınıf öğrencileri, Adapazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün, “Zabıtayı Tanıyalım” etkinliğine katıldı.

ÇOCUKLAR ZABITA'YI TANIDI

Günlük yaşantımızda zabıtanın görev, yetki ve sorumluluk alanını öğrencilere anlatmak ve vatandaşların zabıtayla birebir iletişime geçmelerini sağlamak amacıyla başlatılan ilk etkinlik Eser İlköğretim Okulunda gerçekleştirildi. Zabıtanın görevlerinin anlatıldığı etkinlikte Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, Eser İlkokulu Müdürü Ayhan Şükrü Turan ve sınıf öğretmenleri de yer aldı.
HUZUR
Zabıta çalışanlarının ilçe sakinlerinin huzuru için görev yaptığını kaydeden Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Sezer, “Adapazarı  Belediyesi olarak halkın ve esnafın sorunlarını çözen bir belediye olmak için gayret ediyoruz. Zabıtamız üzerine düşen görevini bayram demeden, yağmur çamur demeden özveriyle yerine getiriyor. Zabıta sorunların çözümü demektir. Bu açıdan zaman zaman sıkıntılı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu tarz durumlarda mutlaka zabıtayı arayın” diye çocukları bilgilendirdi.
BİZİ ARAYIN
Adapazarı Belediyesi Zabıta komiseri Musa Şahin toplantı öncesi yaptığı konuşmada çocukların kentle ilgili daha bilgili yetişmeleri için farklı etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirterek, “Her zaman çevrenizde gördüğünüz zabıtaların hangi hizmetler verdiğini öğrencilerimizin öğrenmesizi istedik”dedi. Zabıtanın görevlerinin anlatıldığı “Zabıtayı Tanıyalım” etkinliğini ilgiyle izleyen öğrencilere içinde çikolata, kalem, defter, bileklik ve broşür bulunan çanta hediye edildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE