'ÇOCUKLARA SEVGİ AŞILAYALIM'

Çalışma Hayatında Madde Bağımlılığı ile Mücadele etkinliğine katılan Vali Nayir, “Çocuğa hayatta birçok sorumluluğu taşıdığını aşılarken, yine aynı şekilde sevgiyi de aşılamamız gerekmektedir” dedi

'ÇOCUKLARA SEVGİ AŞILAYALIM'

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sakarya Temsilciliği, ASAŞ Alüminyum ve ÇAK Tekstil fabrikalarının işbirliğinde hazırlanan "Çalışma Hayatında Madde Bağımlılığı ile Mücadele” konulu lansman programına katıldı. “Bağımlı Olma, Özgür Ol” sloganı ile Akyazı Sosyal Gelişim Merkezinde düzenlenen programa Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Sakarya Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Musa Zor, İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya, Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şube temsilcileri ve fabrikaların yetkilileri katıldı. Akyazı İlçe Kaymakamı Yakup Güney’de misafirlere ev  sahipliği yaptı.
FAYDALI ŞEYLER
Hayatımızın en önemli sorunlarından madde bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla güzel bir iş birliğinin ürünü olan programda bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bizim yapmamız gereken çocuğumuzun, gençlerimizin ya da insanlarımızın hayatlarını faydalı şeylerle doldurup, zararlı olan şeylerin alanını daraltmaktır. Ayrıca sorumlu olduğumuz kişilerin beklentilerini sürekli canlı tutabilirsek, o kişi oradan zaten uzak duracaktır. Özellikle çocuklarımızın hayatını kitap okumayla, sporla, sanat gibi güzel alışkanlıklarla doldurabilsek, sahip olduğu sorumlulukların hepsini birer birer öğretirsek, çocuğumuz oraya zaten vakit de ayıramayacaktır.
SORUMLULUK
Çocuğa hayatta birçok sorumluluğu taşıdığını aşılarken, yine aynı şekilde sevgiyi de aşılamamız gerekmektedir” dedi. Konuşmaların ardından ASAŞ Alüminyum Fabrikası İşyeri Hekimi ve Proje Koordinatörü Dr. Hasan Civan, “Çalışma Hayatında Madde Bağımlılığı ile Mücadele” konulu eğitim ve farkındalık çalışmalarına dair bilgilendirmelerde bulunurken, Aile, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Aile Eğiticisi ve Psikolog Gülnur Ayşe Er de sosyal uyum faaliyetleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER