ÇOCUKLARI İÇİN DUALAR ETTİLER

Cumartesi günün 11 bin 948 öğrenci, istedikleri bir lisenin öğrencisi olabilmek için ter döktü, birbiriyle yarıştı. Öğrenciler iki oturum halinde sınava girerken, velileri ile kuran okudu çocukları için dua ettiler.

ÇOCUKLARI İÇİN DUALAR ETTİLER

Ortaokul 8. Sınıfların gireceği Liselere Giriş Sınavı Cumartesi günü 2 oturumda yapıldı. İlimizde, 47 okul 646 salonda gerçekleştirilen LGS’ye 11 bin 948 öğrenci katıldı. Sabah saatlerinde sınav yapılacak okulların önünde toplanan öğrenciler ilk oturumun yapılacağı saat 09.30’da başladı. 75 dakikan süren oturumun ardından öğrencilere kısa bir mola verildi. İkinci oturum ise 11.30’da başladı ve 80 dakika sürdü. 


DUA ETTİLER
İlk oturumda Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil konusunda sorular soruldu. İkinci oturumda ise Matematik ve Fen Bilimleri konusunda soru soruldu. Öğrenciler sınav salonunda  ter dökerken, veliler ise okul çevresinde oturarak, çocuklarını bekledi. Kimileri ise dualar okudu, tespihler çekti. Sınav sonrası öğrencilerin bir hayli zorlandıkları dikkatlerden kaçmadı

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER