'Çocuklarımız okula gidemiyor'

AKP Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, muhtarlar derneğine yaptığı ziyarette, okullarda taşımalı sistemden kaynaklanan sorunların devam ettiğini belirten muhtarlar, “Çocuklarımız okullara gidemiyor” dedi.

'Çocuklarımız  okula gidemiyor'

AKP İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu ve ekibi Hendek Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek muhtarlarla bir araya geldi.Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Baylan’ın makamında gerçekleşen ziyarette AKP İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu muhtarlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi.Sohbet havasında geçen ziyarette muhtarlar okul servisleri ile ilgili sıkıntılarını dile getirdiler.Eğitim Öğretim yılının başlamasının ardından köylerinde ki taşımalı sistem sorunlarının çözülmediği ve öğrencilerin okullarından geri kaldığını belirtti.
YAKACAK YARDIMI
Muhtar yaptıkları görüşmelerde, köyler bazı vatandaşların ilçe merkezinde oturmasına rağmen, köy nüfusunda kayıtlı olmalarından dolayı yakacak yardımı aldığını, bu durumunda hakkı olanlara yakacak verilmemesine neden olduğunu belirtti.
TAKİPÇİ OLACAĞIZ
AKP İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu ise yaptığı açıklamada köy muhtarlarının sorunları ile ilgili gerekli çalışmaları yapacaklarını ifade ederek “Bu sorunların takipçisi olacağız. Muhtarlarımız ile görüşmelerimiz sık sık devam ederek köylerimizde ki eksiklikler hakkında bilgiler alamaya devam edeceğiz. Muhtarlarımıza köylerinde ki eksik ve sorunları dile getirdikleri için teşekkür ederim” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER