'ÇOCUKLARINIZLA ZAMAN GEÇİRİN'

Sakarya’da 730 okulda 188 bin 116 öğrenci karnesini alarak yaz tatiline çıktı. Serdivan İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen törende, özellikle velilere seslenilerek, çocuklarıyla zaman geçirmeleri yönünde çağrıda bulunuldu


'ÇOCUKLARINIZLA ZAMAN GEÇİRİN'

2018-2019 Eğitim öğretim yılı sona erdi. Sakarya’da 730 okulda 188 bin 116 öğrenci karnesini alarak yaz tatiline çıktı. Serdivan İmam Hatip Ortaokulunda karne törenleri düzenlendi. Gerçekleşen törene Vali  Ahmet Hamdi Nayir, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğrenciler, öğretmenler katıldı. Tek tek sınıfları dolaşan Vali Nayir, öğrencilere iyi bir tatil geçirmelerini dilerken, bol bol dinlenmelerini istedi. 
‘HAYIRLI OLSUN’ 
Sınıflara giren Vali Ahmet Hamdi Nayir, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş öğrencilere karnelerini taktim etti. Törende konuşan Vali Nayir, “Bugün 730 okulumuzda 188 bin öğrencimiz karne aldılar. Yeni bir tatili hakettiler. Çalıştılar, yoruldular bizde karnelerinin heyecanına ortak olmak için buraya geldik. Çocuklarımıza iyi bir tatil için tavsiyelerde bulunduk. Dinlensinler, oynasınlar. Ara sıra derslerini kontrol etsinler. Burada velilerimize bir tavsiyemiz oldu. Bu karneler aynı zamanda velilerimizin karnesidir. Dolayısıyla orada kırık bir not varsa bunun telafisi konusunda bir adım atmalılar. Öğrencilerimizin morallerini bozmalalılar. Hayırlı uğurlu bir tatil diliyoruz” dedi. 

‘YENİ BAŞLANGIÇ’ 
Fazilet Durmuş yaptığı konuşmada 2018-2019 eğitim ve öğretim yılını hayırlı bir yekilde bitirdiklerini söyledi. Her bitişin yeni bir başlangıç olduğunu belirten Durmuş, “Bizim için son diye bir şey yoktur. Eğitim camiası olarak 2019-2020 yılına hazırlık için geçeceğiz inşallah. Yeni eğitim öğretimde yeni projelerimizde gençlerimize ulaşmaya çalışacağız” dedi.
ZAMAN GEÇİRSİNLER
Konuşmasında velilere seslenen Durmuş, “Velilerimiz, çocuklarıyla birlikte vakit geçirsinler. Mutfağa gidip vakit geçirsinler. İp baskısı yapsınlar. Bir meyvenin çekirdeği alıp toprağa eksinler. Doğa yürüyüşleri yapsınlar. Arada sesli bir kitap okusunlar. Tatil süresince bir bilim insanı gibi etraflarını gözlemlemeye çalışsınlar. Doğada neler olup bitiyor, etrafındaki insanlarda yaşamlarında neler gerçekleştiyor ona baksınlar. 2019 - 2020 eğitim öğretim yılına enerjik, dinç, yüreği sevgi dolu bir nesil olarak gelsinler” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER