Çok acı son! Muhammed'i işte böyle çıkardılar...

Sakarya Nehri'nde serinlemek için arkadaşlarıyla suya girip kaybolan 12 yaşındaki Muhammed Talha Bilik'in cansız bedeni 4 gün sonra kaybolduğu noktadan 1 kilometre uzaklıkta bulundu.

Çok acı son! Muhammed'i işte böyle çıkardılar...

Adapazarı'nın Taşlık Mahallesi'nde 4 arkadaşıyla birlikte Sakarya Nehri'ne giden 12 yaşındaki Muhammed Talha Bilik, sulara kapılıp kaybolmuştu.

Nehirde su üstü ve su altı arama çalışmaları 4 gündür devam ediyordu. Sakary AFAD ve Kurtarma Polisi dalgıçları günlerdir çocuğa dair bir iz arıyordu

. Beklenen haber bu sabah saatlerinde geldi. Bilik'in cansız bedeni arkadaşlrıyla birlikte kaybolduğu noktadan 1 kilometre uzaklıkta Eski Sakarya Köprüsü'nün altında bulundu.

Su yüzüne çıkmış şekilde bulunan ceset, ekiplerce bota alınarak kıyıya çıkarıldı. 112 ekipleri çocuğun öldüğünü belirledi. Günlerdir arama çalışmalarını nehirden hiç ayrılmadan takip eden aile, acı haberle sinir krizi geçirdi.

Çocuğun gözü yaşlı anne-babasını ekipler teselli etmeye çalıştı. Kıyıya çıkarılan cenaze, savcının incelemesi sonrası otopsi için Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SAÜEAH) Korucuk Otopsi Merkezi'ne gönderilecek.

Olayla iligli soruşturma başlatıldı. 

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 21:39
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 3 hafta Önce

Dört gündür hemen her saat bu haber için baktım. Gözüme uyku girmedi. Benim bile yüreğim yanıyor. Anne babası ne haldedir. Elbet ihmal vardır ama bu acı günde suç anne babanın denir mi! Biraz insaf biraz duygu merhamet. Allah rahmet eylesin minik kuzuya. Rabbim geride kalanlara sabır versin.

Ayşe
Ayşe - 3 hafta Önce

Bu kadar yakın olupta nasıl bulunamıyor hemen anlamıyorum.ah be çocuğum havalar çok sıcak değilki niye girersiniz bu tehlikeli suya.Allah eygamber sabrı versin ailesine.Allah nur içinde yatırsın.

Anne
Anne - 3 hafta Önce

Yazlk cok yazlk tum.suclar.anne babadadlr evladlnln orada ne isi var

SIRADAKİ HABER