Çok katlı bina uyarısı!

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği(MÜSİAD), basın toplantısı düzenledi. MÜSİAD Şube Başkanı Halit İnci, 17 Ağustos Depremi ile ilgili konuşarak, “Deprem geçirmiş çok katlı binalar ıslah edilmelidir” dedi.

Çok katlı bina uyarısı!

MÜSİAD’ın Elegante Cafe’de düzenlendiği basın toplantısı MÜSİAD Otomotiv Sektör Kurulu Başkanı Salih Sami Atılgan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Atılgan, ilimize gerçekleştirdiği ziyaretin detayları hakkında bilgilendirmede bulunarak, MÜSİAD olarak ilimizde otomotiv sektörüne yönelik bir toplantı gerçekleştireceklerini ifade etti. Atılgan’ın ardından konuşan MÜSİAD Şube Başkanı Halit İnci, genel gündeme dair değerlendirmelerde bulunarak, MÜSİAD’ın 2013 yılı ekonomi raporunu sundu.
DEPREM
17 Ağustos Depremi’yle ilgili konuşan İnci, 14 yıl önce yaşanılan acıları unutmanın mümkün olmadığını ifade ederek, “Bulunduğumuz bölgenin yapısı gereği gerçekleşmesi muhtemel yeni deprem felaketine 14 yıl daha yaklaştığımızı idrak ederek, alınacak tedbirler konusunda daha hassas ve ivedi hareket etmeliyiz. Daha önce de dile getirdiğimiz gibi deprem geçirmiş tüm binalar gözden geçirilmeli, önümüzde çok büyük bir tehdit olarak duran deprem geçirmiş çok katlı binalar ıslah edilmelidir” dedi.
MISIR
Ortadoğu ülkelerinde yaşanan sorunlar üzerine konuşan İnci, “Mısır’da yaşanan talihsiz darbenin, sadece demokrasiye değil, bölge barışı ve huzuruna da darbe vurmuş olduğuna inanıyor, nerede ve kime karşı olursa olsun darbeleri ve darbeci zihniyeti reddediyor, bu süreçte yaşanan can kayıplarından da derin üzüntü duyuyoruz “şeklinde konuştu. Genel gündem değerlendirmelerinin ardından İnci, "Güven Ekonomisinde Büyümenin Finansmanı” isimli rapor hakkında bilgilendirmede bulundu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER