Çok sert TÜVASAŞ yorumu: Bu tarihe geçer

TÜVASAŞ'ta üretimi yapılan ve 29 Mayıs'ta raylara indirileceği açıklanan Milli Tren Seti töreninin iptal edilmesiyle ilgili Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman'dan çok sert bir açıklama geldi 

Çok sert TÜVASAŞ yorumu: Bu tarihe geçer

sakaryayenihaber.com - Serkan OK bildiriyor 


TÜVASAŞ fabrikasında üretimi yapılan ve daha önce 29 Mayıs'ta gerçekleşeceği açıklanan Milli Elektrikli Trenin raya indirilme töreninin iptal edilmesiyle ilgili konuşan Demiryol-iş ve Türk- İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, verilen sözü tuttuklarını söyledi

SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA 
Haziran 2019 yılında alüminyum gövde üretim atölyesi açıldıktan sonra Türkiye Vagon Sanayi A.Ş'de (TÜVASAŞ) üretimine başlanılan Milli Elektrikli Trenin ilk setinin raylara inmesinin töreni 29 Mayıs’ta olacağı açıklanmıştı. Fakat Ankara'dan gelen talimat üzerine bu törenin iptal edildiği bildirildi. Törenin iptal edildiği TÜVASAŞ'ın sosyal medya hesaplarından açıklanırken, konuyla ilgili Türk- İş İl Temsilcisi ve Demiryol-İş Sendikası Şube Başkanı Cemal Yaman, gazetemize değerlendirmelerde bulundu. 

SÖZÜMÜZÜ TUTTUK
Alınan kararın yanlış olduğunu söyleyen Yaman, “29 Şubat'ta Sanayi ve Tekonoloji Bakanı Mustafa Varank atölye açılışan gelmişti, aynı şekilde eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’da 2 defa TÜVASAŞ fabrikasını ziyaret etti. Bu ziyaretlerde 2 bakanımız da Milli Elektrikli Trenin 29 Mayıs’ta raylara inmesini istediler. Başta TÜVASAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. İlhan Kocaaslan, sendikamız ve tüm çalışan personellerimiz gerek pandemi sürecinde gerekse Ramazan ayı süresince gece-gündüz demeden çalışmalarımızı yaptık ve sözümüzü tuttuk. Bu tren dünyada, ilk defa Türkiye’de üretilen bununla birlikte milli ve yerli bir trendir” dedi.
 
SAKARYA'YA DA YAPILAN BİR HAKARET
TÜVASAŞ isminin Sakaryalı herkesin hakkı olduğunu düşündüğünü vurgulayan Yaman, “Bu onurun insanlara verilmesi gerekiyordu. Söz verdik ve yerine getirdik. Bu şeref TÜVASAŞ Genel Müdürümüz Prof. Dr. İlhan Kocaaslan ve tüm çalışan arkadaşlarımıza aittir. Genel müdürün elinden emeğini aldılar. Altında art niyet varsa da Türkiye’ye yazık olur. Sakarya’ya da yapılan bir hakaret. Tarihe geçecek bir olaydır” diye konuştu.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2020, 23:22
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
sahipsizlik
sahipsizlik - 6 ay Önce

%67 oyun ardından Dün Tankını aldılar bugün Trenini Sakaryalıyız diye kasım kasım kasılanlar ve sahipsizlik... İster Cemal ol ister de Yaman kar etmez! Ruh'un çıktığı beden cesettir.

Mehmet Edizer
Mehmet Edizer - 6 ay Önce

Cemal Yaman kardeşe selamlar,gecikme sebebi olabilecek seçime malzeme hazırda olsun diye bekletmektir...şimdi boşa gider hesabı yapılmıştır..

Mutahhar Yilmaz
Mutahhar Yilmaz - 6 ay Önce

Sayin Sakarya Millet vekilleri Neredesiniz Sakaryaya ne zaman sahip cikacak bu bu

Hasan Kiraz
Hasan Kiraz @Mutahhar Yilmaz - 6 ay Önce

Mutahhar kardeş güldürmeyin insanı. Bu ilde iktidar ve ortağının milletvekili mi var sanki?

SIRADAKİ HABER