Çöp tesisinde işler durdu, çöp dağları oluştu

Karasu’nun Karapınar ve Tuzla Mahalleleri arasında kurulan Katı Atık Tesisi’nde makineler arıza yapınca çöpler dışarı taştı. Kokudan rahatsız olan vatandaşlar fındıklıkta çalışamamaktan şikayetçi. Tesisin bir an önce faaliyete geçmesi için çalışmalar sürüyor.

Çöp tesisinde işler durdu, çöp dağları oluştu

ÇÖP YIĞINLARI

Bölgenin en büyük çevre yatırımı olarak lanse edilen ve geride kalan yıl tam kapasite ile çalışmaya başlayan Karasu’daki katı atık tesisinde işler durma noktasına geldi. Tesisteki iki büyük makine de aynı anda arıza yapınca çevrede çöp yığınları oluştu. Karasu ve çevre ilçelerden tesise çöp taşımaya devam eden kamyonlar, yüklerini boşaltacak alan bulamayınca tesisin dışına döküm yapılmaya başlandı.

NEFES ALAMIYORUZ

Konu ile ilgili olarak yetkililere ulaştıklarını ve konunun üzerinde hassasiyetle durulması ricasında bulunduklarını söyleyen Karapınar Mahallesi Muhtarı Oğuzhan Öztürk, “Katı Atık Tesisi’nden dışarı taşan çöpler hem kötü koku yayıyor hem de insan ve çevre sağlığını tehdit ediyor. Çevrede fındıklığı bulunan vatandaşlar bahçelerine giremez oldu. Yetkililer tesisteki iki makinenin aynı anda arıza yaptığını ve arızanın giderilmesi için gayret ettiklerini söylediler. Ancak vatandaşın sağlığı konusunda daha hassas davranılması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2019, 10:46
banner3
YORUM EKLE