Coş'tan SAÜ'ye övgü

SAÜ’de bölümlerini birincilikle bitiren öğrenciler için düzenlenen mezuniyet töreninde konuşan, “Sakarya Üniversitesi ilimizin en önemli kurumudur, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerindendir. SAÜ yüksek donanımlı öğrenciler yetiştiren bir kurumdur” dedi

Coş'tan SAÜ'ye övgü

Sakarya Üniversitesi 2013-2014 Eğitim öğretim yılında Meslek Yüksek Okullarında ve Fakültelerin bölümlerini birincilikle bitiren öğrencilere belgeleri ve ödülleri verildi. Sakarya Üniversitesi Kültür Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet törenine Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fevzi Kılıç, SAÜ Rektörü Muzaffer Elmas, Baro Başkanı Recep Hacıeyüpoğlu ile mezun öğrenci ve velileri katıldı. Tören, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği telgrafın okunmasıyla başladı.
13 BİN MEZUN
Törende konuşan SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sakarya Üniversitesi’nin gelişimindeki en büyük desteğin mezunların desteği olduğunun altını çizerek, desteklerinden dolayı Sakarya Üniversitesi’nin eski mezunlarından olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e teşekkür etti. Elmas, “Üniversitemizde bir hafta boyunca verdiğimiz 13 bin mezun ile 140 bini aşan mezun sayısına ulaşmanın mutluluğunu yaşadık. Bugün ise okullarını dereceyle bitirenlerin diplomalarını vermek üzere buradayız. Sakarya Üniversitesi gelişmesindeki en büyük destek mezunlarımızın desteğidir” dedi. Sakarya Üniversitesi’nin aldığı ödüller ve elde ettiği başarılardan bahseden Elmas, Sakarya Üniversitesi’nin yüksek donanımlı öğrenci yetiştirme anlayışına sahip bir üniversite olduğunu da sözlerine ekledi.
KUTLU YOL
Konuşmasına Sakarya Üniversitesi’nin kentin en önemli kurumu olduğunu dile getirerek başlayan Vali Hüseyin Avni Coş, “Güzide üniversitemizden mezun olan binlerce öğrencimizin sevinci ve mutluluğunu paylaşmaktan dolayı çok mutluyum. Sakarya Üniversitesi ilimizin en önemli kurumudur, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerindendir. Mezun olan öğrencilerimize hayata atılacakları bu dönemde başarı dileklerimi iletiyorum. Bizim okuduğumuz okulda, Ankara’nın soğuğunda kaloriferler bile yanmıyordu. Paltoyla görev yapmak durumunda kalınıyordu. Çok şükür o günlerden bu günlere geldik. Ülkemizi en güzel günlere ulaştırmak adına bizler elimizden geleni yapıyoruz. Öğrencilerimizde burada elde ettikleri bilgiler ile bu kutlu yolda ellerinden geleni yapacaklarına inanıyorum. ‘Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır’ sözüyle sizlerin üzerine düşeni yapacağınıza inanıyorum” diye konuştu.
BELGELER
Konuşmaların ardından programda ödül ve belgelerin verilmesine geçildi. İlk olarak Meslek Yüksek Okulu birincilerine daha sonra ise Fakültelerinde bölüm birincilerine belge ve ödülleri verildi. Heyecan ve mutluluğun birlikte yaşandığı törende belge ve ödüllerini alan öğrenciler, mutluluklarını programa katılan aileleri ile paylaştı. Bazı ailelerin mutluluktan gözyaşlarına hakim olamadığı da görüldü.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE