'Çözüm istiyoruz'

Bir süre önce uygulamaya geçen 65 yaş üstü yolcuların ücretsiz taşınmasıyla ilgili çıkan düzenlemeye, Özel Halk otobüsleri şoförlerinin tepkisi devam ediyor. Konunun çözümlenmesi için yetkililerden yardım bekleyen şoförler, cihaz kapatmayı düşünüyor

'Çözüm istiyoruz'

Şehir içi belediye ve özel halk otobüslerinde 65 yaş üzeri yolculara ücretsiz ulaşım imkânı sağlanan kararla ilgili mağdur olduklarını dile getiren, özel halk otobüsü sahipleri’nin tepkisi devam ediyor. Özel halk otobüsü olarak belediyeye bağlı çalıştıklarını ifade eden Durak Başkanı Raşit Koç mazot fiyatlarının yüksek olduğuna dikkat çekerek, “Biz esnafız çalışanlarımız var, sigortalarımızı ödeyemiyoruz, yakıtlarımızı alamıyoruz. Sabah işe gelip de akşam buradan 25 km eve giden vatandaş bu sebepten dolayı yer bulamıyor. Biz de para kazanamıyoruz, mağduriyetimiz var” diye konuştu.
SORUNU İLETTİK
Ücretsiz kart alan her vatandaşın ekmek almaya bile şehir merkezine gelmeye başladığını ifade eden Raşit Koç “Bu işe bir çözüm ve çare bulunmasını istiyoruz. Devlet bize ya ÖTV’siz indirimli mazot sağlasın ya da ay içerisinde kullanılan elektronik kart başına ödenek çıkartsın” dedi.Belediye yetkilerine durumu ilettiklerini söyleyen Raşit Koç “ Onlar da Başbakanın almış olduğu bir karar bizim yapacak bir şeyimiz yok. Dernekleriniz, oda başkanları ve federasyon bu işe ağırlık versin’ diyerek cevap veriyor” diyerek açıklamada bulundu.
CİHAZ KAPATABİLİRİZ
Araç sahipleri ise, belediyenin talebi üzerine yeni araçlar aldığını, her ay 5 bin ‘lira taksit ödediklerini ifade ederek, “Artık bu ödemeyi yapamayacak duruma geldik. Böyle giderse ay sonunda Kart 54 cihazlarını kapatabiliriz. Bizim sesimize kulak versin diyerek” tepki gösterdiler.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER