Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Adil Öksüz açıklaması 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan NATO zirvesi öncesi Türkiye’den ayrılmadan önce Adil Öksüz’le ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Adil Öksüz açıklaması 

Erdoğan, NATO İttifakı'nın kuruluşunun 70'inci yıl dönümü dolayısıyla Londra'da düzenlenecek NATO Liderler Toplantısı'na katılmak üzere İngiltere’ye gidiyor. Erdoğan Türkiye’den ayrılmadan önce  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "Adil Öksüz'ün yerini biliyoruz" sözlerine ilişkin olarak bir açıklamada bulundu. 
Erdoğan, NATO İttifakı'nın kuruluşunun 70'inci yıl dönümü dolayısıyla Londra'da düzenlenecek NATO Liderler Toplantısı'na katılmak üzere İngiltere’ye gidiyor. Erdoğan Türkiye’den ayrılmadan önce şu açıklamayı yaptı. 

"Bakanımızın buradaki ifadesi aslında bu haddini bilmez, kendini bilmez malum kişi, bu ülkeden kaçmıştır ama sürekli olarak ne yazık ki gittiği ülkelerin yönetimleri tarafından koruma altında. Bakıyorsunuz, çok farklı ülkelere gidiyorlar. Belçika'ya oradan Almanya'ya. Şu anda ona benzer yüzlerce, binlerce FETÖ'cü terörist buralarda yaşıyor. Biz bunların hepsini istedik, istedik ama adreslerini vererek istedik. Buna rağmen buraların yönetimleri maalesef bu FETÖ'cü teröristleri bize bugüne kadar teslim etmediler. Şu anda bununla ilgili böyle bir durum yok. Burada İçişleri Bakanlığımız yapılacak bir operasyonla karga tulumba alır gelir mi, o ayrı bir konu, onu da zaman içerisinde görürüz."

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER