Cumhurbaşkanı'ndan kıdem tazminatı için yeni açıklama 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tartışılan kıdem tazminatı düzenlemesiyle ilgili konuştu 

Cumhurbaşkanı'ndan kıdem tazminatı için yeni açıklama 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Amacımız işçilerin kıdem tazminatı hakkını, birilerinin insafına bırakmadan, kalıcı bir sisteme bağlamaktır." dedi. 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü'nden video konferans yöntemiyle katıldığı ''Ergene Çevre Koruma Projesi, Derin Deşarj Hattı B Tüneli Işık Göründü Merasimi''nde konuştu.

"İşverenlerin ve çalışanların sorunlarına köklü çözümler getirmeye çalışıyoruz. Kıdem tazminatı konusu da bunlardan biridir." ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Amacımız işçilerin kıdem tazminatı hakkını, birilerinin insafına bırakmadan, kalıcı bir sisteme bağlamaktır." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her bir işçimizin kazanılmış hakkını korumak bu ülkenin Cumhurbaşkanı ve kendisi de işçilikten gelen bir ferdi olarak, en başta gelen görevimizdir. Amacımız işçilerimizin kıdem tazminatı haklarını birilerinin insafına bırakmadan kalıcı ve garantili bir sisteme bağlamaktır." dedi.

Erdoğan, "İşveren sendikaları, işçi sendikaları gelin bir araya bu konuyu kendi aranızda halledin." şeklinde konuştu.

Sakaryalı Ergün Atalay'ın Genel Başkanlığını yatığı Türk-İş'in Başkanlar Kurulu, düzenleme meclise geldiği gün greve gideceklerini açıklamıştı. 

Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2020, 16:18
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER