Cumhurbaşkanı o müdürü asaleten atadı

Orman Bölge Müdürlüğü görevini vekaleten yürüten Ziya Polat, Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atamalarında asaleten atandı 

Cumhurbaşkanı o müdürü asaleten atadı

Bir süredir Orman Bölge Müdürü olarak görev yapan Ziya Polat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararname ile vekaleten yürüttüğü göreve asaleten atandı.


ZİYA POLAT KİMDİR? 
1976 yılında Adıyaman’ın Akdere Köyünde doğdu. İlk ve orta öğretimini Adıyaman’da tamamladı. Eğitimine 1992 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi, Orman Mühendisliği bölümünden 1996 yılında mezun oldu. Kamu görevine sınıf öğretmeni olarak başladı. Daha sonra doğum yeri olan Adıyaman’da, Çevre ve Orman İl Müdürlüğü bünyesinde Ağaçlandırma ve ORKÖY Şefi, Şube Müdürü görevlerinde bulundu. İstanbul Ardından Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 2013 Yılının Haziran Ayında Elazığ'a Orman Bölge Müdürü olarak atandı ve 18.09.2019 tarihine kadar bu görevi sürdürdü. 19.09.2019 tarihinden itibaren Sakarya Orman Bölge Müdürü olarak atandı ve halen  bu görevine devam etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 11:22
banner3
YORUM EKLE