CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENLERİNİ YAĞMUR BİLE DURDURAMADI: COŞKUYLA KUTLADIK

29 Ekim Cumhuriyet’in kuruluşunun 94’üncü yıldönümü Atatürk Bulvarı’nda düzenlenen törenle kutlandı. Yağmura rağmen vatandaşlar kutlamalara büyük ilgi gösterdi. Resmi geçit töreni büyük alkış aldı

CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENLERİNİ YAĞMUR BİLE DURDURAMADI: COŞKUYLA KUTLADIK

YAĞMUR ENGEL OLAMADI
29 Ekim Cumhuriyet’in kuruluşunun 94. yıldönümü ilimizde de coşkuyla kutlandı. Yağan yağmur, törenlere engel olmadı. Atatürk Bulvarı’ndaki törene protokol üyeleri, öğrenciler, gaziler ve vatandaşlar katıldı. Törende Vali İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve İl Garnizon Komutanı Mustafa Cüneyt Arıkan halkın bayramını kutladı.
DÜŞMANI MEMLEKETTEN KOVDU
Törende konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu, Cumhuriyetin 94. yıl dönümünün coşkuyla kutlandığını söyledi. Cumhuriyetin, orduların dağıtıldığı, silahların el konulduğu vaziyette adeta küllerinden yeniden doğduğunu belirten Vali Balkanlıoğlu, milletin ellerinde kazma, kürek ve baltayla düşmanı memleketten kovduğunu anlattı.
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ
Türkiye'de demokrasinin dönem dönem kesintilere uğradığını, en son 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığını anımsatan Balkanlıoğlu, "Halk, liderinin çağrısı üzerine tankların önüne göğsünü siper etti. Darbeye teşebbüs eden insanların bugün nerede olduğunu görüyorsunuz" dedi. Geçit töreninin ardından öğrencilere ödülleri verildi.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94’ncü yılı önceki gün Demokrasi Meydanında çelenk töreni ile başladı. Kutlamaların ikinci bölümü ise dün Atatürk Bulvarında gerçekleşti. Valilik makamında kabullerin ardından Atatürk Bulvarı’nda devam eden törene protokol üyeleri, öğrenciler, gaziler ve vatandaşlar katıldı. Törende Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve İl Garnizon Komutanı Mustafa Cüneyt Arıkan tören alanında bulunanların bayramını kutladı.
GENİŞ KATILIM
Törende AKP  MKYK Üyesi, Milletvekili Recep Uncuoğlu, MHP Milletvekili Zihni Açba ve CHP Milletvekili Grup Başkanvekili Engin Öçkoç, Yargı personeli, Askeri Erkan, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Üyeleri ve Şehit-Gazi Dernekleri üyeleri de katıldı. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Vali Balkanlıoğlu, Cumhuriyetin ilan edilişinin 94. Yıldönümünü kutladı. Cumhuriyetin, orduların dağıtıldığı, silahların el konulduğu vaziyette adeta küllerinden yeniden doğduğunu belirten Vali Balkanlıoğlu, milletin ellerinde kazma, kürek ve baltayla düşmanı memleketten kovduğunu anlattı.
15 TEMMUZ
Türkiye'de demokrasinin dönem dönem kesintilere uğradığını, en son 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığını anımsatan Balkanlıoğlu, "Halk, liderinin çağrısı üzerine tankların önüne göğsünü siper etti, darbeye teşebbüs eden bu insanlar bugün nerelerde hepiniz görüyorsunuz." şeklinde konuştu. Yağmura rağmen coşkuyla gerçekleşen törende, Türk bayrağı ve 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanların isimlerinin yer aldığı tişörtleri giyen öğrenciler, kortej geçişi sırasında büyük alkış aldı.
ASKERİ KORTEJ
Daha sonra günün önemini anlatan şiir ve kompozisyonlar okunurken, öğrenciler, sporcular, polis ve askeri araçlar kortej eşliğinde alandan geçerek protokolü selamladı. Törenler yağmur altında gerçekleşti. Yağan yağmur törenlere engel olmadı. Vatandaşlar törenleri ilgi ile takip etti.  Programın sonunda çeşitli spor yarışmalarında dereceye giren sporculara protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. İ.Şener SAK

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER