CUMURİYETİN 92'NCİ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92. Yıldönümü Sakarya’da gerçekleştirilen törenle coşkuyla kutlandı. Kutlamaların coşkusu bulvara sığmadı.


CUMURİYETİN 92'NCİ YILDÖNÜMÜ COŞKUYLA KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92. Yılı kutlamaları Vali Hüseyin Avni Coş’un makamında il protokolünün tebrikleri kabul etmesiyle başladı. Valilik makamına giren protokol mensupları ile Vali Coş tek tek bayramlaştı. Bayram kutlamalarının ikinci bölümü Atatürk bulvarında devam etti. Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki Toçoğlu ve İl Jandarma Alay Komutanı Emin Dursun halkı selamlayarak bayramlarını kutladı.

VALİ COŞ
Törende konuşan Vali Coş, “Cumhuriyet ilanına karar veren Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tüm üyelerinin, bütün şehit ve gazilerimizi, isimli ve isimsiz tüm kahramanlarımızın aziz hatırası önünde milletçe saygıyla eğiliyoruz. Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyetin ve milletimizin üstün değerleri etrafında dünden daha güçlü bir şekilde kenetlenerek, tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan anlayışıyla milletçe tek yürek olarak, kardeş kavgası çıkarmaya çalışan fitne, fesat ve şer odaklarına en iyi cevabı veriyoruz” ifadelerini kullandı.
TÖREN GEÇİŞİ
Vali Coş’un konuşmalarının ardından Sakarya Anadolu Lisesi Öğrencisi Olcay Mahlum ve Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Gizem Bozatlı şiirlerini okudu. Bayram kutlamalarına Türkiye Kuva-i Milliye Sakarya Şubesi eski başkanlarından Nuri Çam’ın okuduğu duygu yüklü şiir damgasını vurdu. Çam’ın okuduğu şiir uzun süre ayakta alkışlandı. Kutlamalar öğrenciler, askeri birlikler, polis, jandarma, bisikletçiler, motosikletçiler ve sporcuların yaptığı tören geçişinin ardından sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE