Daha 7 yaşındaydı, ölüm haberi geldi!

Karasu’da yaşayan 7 yaşındaki Ensar Bayrak, Hidrosefali hastalığı nedeniyle hayatını kaybetti.

Daha 7 yaşındaydı, ölüm haberi geldi!

sakaryayenihaber.com -

Karasu ilçesine bağlı Karapınar Mahallesinde ikamet eden Ensar Bayrak, Hidrosefali hastası olarak dünyaya geldi. Hidrosefali hastalığı ile yıllarca mücadele eden küçük Ensar hastalığa yenik düştü.

Bayrak'ın ölümü ailesini ve yakınlarını yasa boğdu.

Minik Ensar’ın cenazesi Karasu Karapınar Mahallesi Merkez Camii'nde öğlen namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karapınar Tepe Mezarlığında toprağa verilecek.

Hidrosefali hastalığı nedir?

Hidrosefali, aşırı beyin omurilik sıvısının (BOS) beyindeki boşluklarda birikmesi ve kafa içindeki basıncı artırması durumudur. Beyin omurilik sıvısı, beyinde ve omurilikte üretilerek beyni dış etkilerden korumaya yardımcı olur. Buna karşın çok fazla miktarda beyin omurilik sıvısı beyin dokularına zarar verebilir ve beyin fonksiyonlarında bir dizi bozulmaya neden olabilir. Hidrosefali için cerrahi tedavi, beyinde normal beyin omurilik sıvısı seviyelerinin korunmasına yardımcı olmayı amaçlar. Rahatsızlığa bağlı belirti ve şikâyetler, hastanın yaşına göre değişiklik gösterir. Bazı durumlarda kafa boyutunda büyüme ortaya çıkar. Baş ağrısı, kusma, bulanık görme, bilişsel problemler ve yürüme güçlüğü gibi nörolojik belirtiler sıktır. Hidrosefali kaynaklı belirtileri veya fonksiyonel bozuklukları yönetmek için sıklıkla birçok farklı tedaviye ihtiyaç duyulur. Rahatsızlık tedavi edilmezse ölüme kadar gidebilen ciddi sonuçlara neden olabilir.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2020, 22:41
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER