Davutoğlu Kuzuluk'taydı

‘Değişen Dünya ve İslam’ konulu konferansa katılan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İslam dünyasında yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Davutoğlu, “İslam Dünyası ayaktayken bize oturmak yakışmaz” dedi.

Davutoğlu Kuzuluk'taydı

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Anadolu Platformu tarafından Kuzuluk İhlas Kaplıcaları Termal Otel’de gerçekleştirilen ‘Değişen Dünya ve İslam’ konferansına katıldı. Davutoğlu, TEM Akyazı gişelerinde, Vali Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Ali İhsan Yavuz tarafından karşılandı.

TEVHİD İNANCI
Konferansta İslam coğrafyasındaki gelişmeleri değerlendiren Davutoğlu, “İslam Dünyası ayaktayken bize oturmak yakışmaz” biçiminde konuştu. Tevhid inancının önemine değinen Davutoğlu, tarihte bir büyük İslam medeniyeti çökerken başka bir yerde yeniden büyük bir medeniyet kurulduğuna dikkat çekerek, “İslam’da Tevhid inancında ümitsizlik yoktur” diye konuştu.

GÖNÜLLER BİR
İslam coğrafyasında yaşanan her gelişmeyi yakından takip etmek zorunda olduklarını söyleyen Bakan Davutoğlu, “Başta Kudüs olmak üzere hiçbir İslam beldesinin uzun süre işgal altında kalacağı yönünde kimse ümitsizliğe düşmesin. Bizim burada bir çıkarımız yok. Bizim buralarla gönül bağımız var. Aynı dili konuşmasak bile gönüllerimiz bir” dedi. Davutoğlu’nun sözleri büyük alkış aldı.

ELEŞTİRİLER
Hükümetin sürekli eleştirildiğine dikkat çeken Davutoğlu, “Bizi sürekli olarak komşularla sıfır sorun politikası konusunda eleştiriyorlar. ‘Hiçbir komşuyla sorun yokken şimdi sorun var’ diyorlar ancak sorunsuz hale getirenin yine biz olduğumuzu unutuyorlar. Bizi eleştirirken bile bizim yaptıklarımızı örnek gösteriyorlar” dedi.

UYKUYA YATMIŞ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Irak ziyaretini değerlendiren Davutoğlu, “Sayın Kılıçdaroğlu bizden sonra Irak’a gitti. Kuzey Irak’takiler soğuk bir yüzden başka bir şey görmediler. Sayın Kılıçdaroğlu sanki Ocak ayında uykuya yatmış da Eylül ayında kalkmış gibi ülkede ve çevrede olup bitenlerden habersiz” ifadelerini kullandı. Davutoğlu konferansın ardından Anadolu Platformu Yüksek İstişare Toplantısı’na katıldı.
 

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER