Demokrat Parti sordu: "Nostaljik tramvay ne oldu?" 

Demokrat Parti İl Başkanı İsmail Ergül, SBB Başkanı Ekrem Yüce'nin belli aralıklarla açıklama yaptığı nostaljik tramvay çalışmalarının henüz başlamaması ile ilgili açıklama yaptı 

Demokrat Parti sordu: "Nostaljik tramvay ne oldu?" 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Yenicami ile Millet Bahçesi arasında çalışacak nostaljik tramvay için çalışmaların başlayacağını açıklamıştı. 
Bu açıklamanın üzerinden bir aydan uzun süre geçerken, Başkan Yüce aralıklarla yaptığı açıklamalarda projeye ilişkin ayrıntılara yer verdi. 
Ancak projeyle ilgili henüz bir çalışma yapılmaması Demokrat Parti'nin (DP) dikkatini çekti. 
DP Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: 
"Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, geçtiğimiz ayın sonunda yaptığı açıklama da nostaljik tramvay projenin temelini bir ay içinde atacağını müjdesini vermişti.  Ancak görünen o ki bu proje ile ilgili bir alt yapı çalışmasını yapılmadığını görmekteyiz. Devamlı  olarak kamuoyunda müjdelere verilmekte. Ve bu müjdelerin sonucunu ne yazık ki beklemekteyiz. 
 Müjdeler verilip de bir türlü hayata geçirilmeyen onlarca projeler nedense lafta kalıyorlar. Kendi verdikleri sözleri hayata geçirmiyorlar. 1 Milyon nüfuslu olan şehrimizde kendi yapmış oldukları projeler dahil verilen sürede hayata geçiremeyen belediye başkanı nasıl olur ki şehrimizi yaşanabilir bir kent hüviyetine taşıyabilir. Bu şehrimiz böyle yönetildiği takdirde kasaba görünümünden kurtulamayacaktır.
    Bizler nostalji tramvaylara karşı değiliz. Bir an önce hayata geçirilmesini bekliyoruz. Fakat şehrimizin en önemli sorunlarından biri olan Karaman –Korucuk- Camili Adapazarı arasında trafik akışını sağlayacak hafif raylı sisteminin bir an önce hayata geçirilmesidir. Bu sistem için Çark deresi kıyısında bırakılan alanların imara açılması gerçekten bizleri gerçekten derinden düşündürmektedir. Bu anlamda Yerel yönetimlerin yapacakları çalışmalarında Sakarya’yı 50-100 yıla taşıyabilecek projeler tasarlamaları gerekiyor."

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
La edri
La edri - 7 ay Önce

İsmai Ergül bey sizde çok saf kalplisiniz
Politikacıların her dediğine inanıyorsunuz

SIRADAKİ HABER