Denizden çıkan cesetle ilgili korkunç detay!

Karasu Sahili'nden 2 gün önce karaya vurmuş halde bulunan erkek cesedi üzerinde yapılan ilk incelemede, ayaklarına iplerin bağlanmış olduğunun görülmesi "Bağlanıp denize atıldı" şüphesini ortaya çıkardı

Denizden çıkan cesetle ilgili korkunç detay!

sakaryayenihaber.com -
Azim ÇELİK-Cihan EMRE'nin haberi

Edinilen bilgiye göre, 2 gün önce Karasu ilçessi Karadeniz Sahili 32 Evler mevkiinde  denizden kıyıya vurmuş halde olan bir erkek cesedi bulundu. Sahilde yürüyüş yapan bir vatandaş tarafından fark edilen ceset, polis bildirildi. Olay yerine gelen Karasu İlçe Emniyeti ve Olay Yeri İnceleme ekipleri, cesedin bir erkeğe ait olduğunu belirledi. Denizden kıyıya vurmuş halde bulunan ve tanınmayacak durumda olan cesedin tamamen şişmiş, kafatası ve vücudunun büyük bir bölümü parçalanmış, tanınmayacak halde olduğu görüldü. Savcılık tarafından yapılan incelemenin ardından ceset, otopsi için SAÜEAH Korucuk Otopsi Merkezi'ne gönderildi.
KORKUNÇ ŞÜPHE
Savcının olay yerinde yaptığı ve otopside yapılan incelemelerde korkunç bir şüphe üzerinde duruldu. Cesedin kafatasının tamamen parçalanmış halde olduğu görülürken el, ayak ve göbek bölümlerinin büyük bir bölümünün parçalar halinde olduğu dikkat çekti. Cesedin ne kadar zamandır suyun içinde olduğu, nasıl ve ne şekilde öldüğü konusunda henüz net bir bilgi bulunmazken bazı detaylar korkunç bir şüpheyi ortaya çıkardı. Cesedin şeklinin yanı sıra, yapılan ilk incelemede ayaklara siyah renkli ince bir ip bağlandığı göze çarptı. Bu ipler "Elleri, ayakları bağlanıp denize mi atıldı?" sorusunu akıllara getirdi. Cinayet şüphesini arttıran görüntülerin arkasındaki sır perdesi, otopsiden çıkan sonuçla aydınlanacak. 
DNA KARŞILAŞTIRMASI
Öte yandan Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nün, cesedin "kayıp ihbarı" yapılan bir kişiye ait olup olmadının tespiti için Türkiye genelindeki diğer müdürlüklerle koordineli olarak bir çalışma başlattı. Ceset üzerinden alınan DNA örnekleri, özellikle Sakarya olmak üzere ülke genelindeki kayıp vatandaşların DNA'ları ile karşılaştırılacak. Yakını kaybolan bir çok vatandaşın ise Sakarya ve Karasu Emniyeti'ne "Bizim yakınımız olabilir" şeklinde telefon açtığı belirtildi. Cesedin kimliğinin tespit edilmesi için çalışmaları sürüyor.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2020, 11:14
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER