Deprem Sakarya'yı da salladı! Açıklama geldi...

Marmara bölgesinde Silivri açıklarında Sakarya'nın da hissettiği ufak çapta bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi, depremin şiddetinin 4,7 olduğunu duyurdu

Deprem Sakarya'yı da salladı! Açıklama geldi...

Marmara Bölgesi'nin genelinde hissedilen bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi, Silivri açıklarında meydana gelen depremin şiddetinin 4,7 olduğunu duyurdu. Yaşanan deprem ilimizde özellikle Adapazarı ve Serdivan ilçelerinde olmak üzere Sakarya'nın 16 ilçesinde de hissedildi.

İstanbul ve çevresinde hissedilen bir deprem meydana geldi. Deprem, Marmara Denizi'de Büyükçekmece'nin 33 kilometre güney batısında oldu. Kandilli Rasathanesi depremin 4.7 büyüklüğünde gerçekleştiğini açıkladı. Depremin derinliğinin ise 16 kilometre olduğu belirtildi.

9 SAATTE 35 DEPREM

AA muhabirinin geçtiği son dakika bilgisine göre; Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığından (AFAD) yaptığı derlemeye göre, Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi açıklarında 1,6 büyüklüğündeki ilk deprem, saat 06.28'de meydana geldi. Bu depremin ardından saat 15.26'ya kadar Şarköy ile Marmaraereğlisi ve Süleymanpaşa açıklarında, büyüklükleri 1,1 ile 3 arasında değişen 35 deprem daha kaydedildi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2020, 18:15
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
MUSTAFA
MUSTAFA - 8 ay Önce

4,7 olarak kayda geçti

SIRADAKİ HABER