DEPREMİN ARDINDAN VATANDAŞLAR KENDİNİ DIŞARI ATTI

Sakarya, dün 16.03’te merkez üssü Akyazı Topağaç olan depremle sarsıldı. Kandilli Rasathanesi depremin şiddetini 4.0 olarak açıkladı. Akyazı’da sarsıntının ardından okullar boşaltılarak öğrenciler evlerine gönderildi

DEPREMİN ARDINDAN VATANDAŞLAR KENDİNİ DIŞARI ATTI

AKYAZI MERKEZLİ
Sakarya dün 4.0 büyüklüğünde depremle sarsıldı. Akyazı’ya bağlı Topağaç merkezli deprem 16.03’te meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ilk olarak 3.8 büyüklüğünde açıkladığı depremin büyüklüğünü 4 olarak düzeltti. Yerin 5.1 kilometre altında meydana gelen deprem, Akyazı, Hendek, Erenler, Serdivan ve çevre ilçelerden de hissedildi.
5 SANİYE SÜRDÜ
Yaklaşık 5 saniye süren sarsıntı şehir genelinde büyük korkuya sebep oldu. Akyazı ve Hendek’te bir çok kişi kendisini sokağa attı. Depremin ardından büyüklükleri 1.3 ve 1.7 arasında olmak üzere 3 artçı deprem daha meydana geldi. 20 yıl önce asrın felaketini yaşayan Sakarya'da küçük şiddetli depremler bile vatandaşın panik yaşamasına yetti.
ARTÇILAR YAŞANDI
Depremin merkez üssü olan Akyazı’da okullarda bulunan öğrenciler, okul idaresi ve öğretmenlerin gözetiminde dışarı çıkarıldı. Öğrencilerin bir bölümü servislere bindirilirken bir diğer öğrenci de kendi imkanlarıyla evlerine gönderildi. Bazı öğrencilerin tahliye sırasında gözyaşı döktüğü görüldü.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort