DERME ÇATMA ÇADIRDA YAŞAM

Erenler Mahallesi 1254 Sokak üzerinde ki boş bir arazide, derme çatma çadırda yaşam mücadelesi veren Durna Ailesi yardım eli bekliyor.

DERME ÇATMA ÇADIRDA YAŞAM

Erenler Mahallesi 1254 Sokak’da Hüseyin Durna, eşi ve iki çocuğu  kendi imkanları ile yaptıkları derme çatma çadırda, üç gündür yaşam mücadelesi veriyor. Çevreden buldukları odun ve topladıkları yiyeceklerle yaşamlarına devam eden Durna Ailesi, kendilerine uzanacak bir el arıyor.  Üç gündür aç susuz ve perişan olduklarını ifade eden Hüseyin Durna, mağdur olduklarını söyledi.
YAĞMUR ALTINDA
Belediye zabıta ekiplerinin kendilerini uyardığını ifade eden Hüseyin Durna,  “Burada ne yapacağımızı bilemiyoruz. Yol paramız dahi yok. Yarına kadar izin aldım. Ben aynı zamanda hem engelli bir vatandaşım. Çadırda ailemle, yağmur altında barınıyoruz. Yoldan geçen arabalar yüzünden çamur içindeyiz. Çocuklarımın sağlık problemleri var” diyerek  yetkililere seslendi
KÖPEK KORKUSU
Akşamları köpeklerin çadırlarına saldırdığını belirten Hüseyin Durna, “Geceleri köpekler saldırmasın diye ateşin başında nöbet tutuyorum. Barınacak bir ev , karnımızı doyuracak birkaç lokma istiyoruz. Oradan oraya  bu halde sürükleniyoruz. Hava yağışlı. Soğuktan Bize sahip çıkılmasını istiyorum” diyerek yetkililere ve vatandaşlara seslendi.  

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER