'Ders almıyoruz'

SAGİR, yaptığı basın açıklamasında 17 Ağustos Depremi’nden ders alınmamasını eleştirdi. Açıklamada, “Her geçen yıl bir sonraki depreme biraz daha yaklaşmışken, bir daha hiç deprem olmayacakmış gibi davranılmasını doğru bulmuyoruz” denildi.

'Ders almıyoruz'

Sakarya Adalet Girişimi(SAGİR), 17 Ağustos Depremi’nin 14’ncü yıl dönümünde yaptığı basın açıklamasında, depremin unutulduğunu belirtti. SAGİR adına Sakarya Dayanışma Derneği’nden Kadrican Mendi’nin okuduğu basın açıklamasında, “Yaşanan acılar yılda bir günlüğüne hatırlanıyor ama ne yazık ki depremden alınması gereken dersler çoktan unutuldu gitti. Her geçen yıl bir sonraki depreme biraz daha yaklaşmışken, bir daha hiç deprem olmayacakmış gibi davranılmasını doğru bulmuyoruz” ifadeleri yer aldı.
DUYARLI OLUNMALI
Mendi, “Depremle birlikte aynı dramın tekrar yaşanmaması için tüm yetkilileri ve halkımızı, daha duyarlı ve sorumlu davranmaya davet ediyoruz. Fay hatlarıyla dolu ve herkesin hayatında en az bir kez toprağın şiddetle sarsıldığına şahit olduğu bir şehirde; böylesi bir duyarsızlığın sonuçlarını 14 yıl önce acı biçimde yaşamamış mıydık?” dedi. Basın açıklamasında Suriye, Mısır, Irak, Lübnan ve Bahreyn gibi ülkelerde yaşanan gelişmeler de değerlendirildi. “Bölgedeki despot rejimler, körfezdeki krallıklar ve onların kuklaları; emperyalist güçlerle işbirliği de yaparak her yanımızı kan gölüne çevirdiler” denildi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER