Dev öğrenci yurdu artık 500 yataklı hastane!

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Muhammed Fatih Safitürk yurdunun hastane olarak hizmet vereceği ile ilgili konuşan Arifiye Belediye Başkanı Karakullukçu, “Dört kişilik odalarımız tek kişilik odaya düşürülecek ve 500 kişi tedavi görebilecek” dedi 

Dev öğrenci yurdu artık 500 yataklı hastane!

2019 yılının Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve daha sonra tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını ülkemizde ilk olarak 11 Mart’ta görüldü. Kovid-19 salgınının ortaya çıktığı 1 aydan bu yana Arifiye Belediyesi olarak yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, başkanlık görevindeki 3 dönemini de satır başlıkları altında değerlendirdi. 


YURT HASTANE OLACAK

İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu’nca alınan karar doğrultusunda İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen Muhammed Fatih Safitürk yurdunun hastane olarak hizmet vereceğiyle ilgili değerlendirmede bulunan Karakullukçu, “Arifiye’de bulunan Muhammed Fatih Safitürk yurdu 2 bin kişiliktir. Kovid-19 salgını nedeniyle yurdumuz karantina altında çalışacak. Dört kişilik odalarımız tek kişiye düşürülerek 500 kişi burada tedavi görebilecek. Bizler de bu hastalığa bulaşabiliriz. Herkes gibi bizlerde kentimizde gerekli tedbirleri alıyoruz ve almaya da devam edeceğiz” dedi.


“BİRLİKTE BÜYÜYECEĞİZ”

Arifiye’nin geliştiğine vurgu yaparak ilçenin sanayi kenti özelliğini gösterdiğini söyleyen Başkan Karakullukçu, “Dünyanın ve ülkemizin çok önemli fabrikalarına ev sahipliği yapan kentimiz, süs bitkiciliği sektöründe de ön plandadır. Nitelikli konut açısından da vatandaşın tercih ettiği bir kenttir, biz de bu anlamda müteahhitlerimizi destekliyoruz. Diğer ilçelerimizle birlikte büyüyeceğiz. Biz göreve geldiğimiz günden bu yana nüfusta yaklaşık 10 binlik bir artış yaşandı” şeklinde konuştu. 

10 YILDA 150 BİN TON ASFALT 

Başkanlıktaki 11 yıllık süreç içerisinde yapılan çalışmaları değerlendiren Karakullukçu, “İlçemizde; Meslek Yüksek Okulu, Kent Meydanı, Gölbaşı Park, Arifiye Park, Kuğulu Park, Sağlık Park, Hanlı Park ile çok sayıda park, düğün salonları, bankalar, halı saha ve sosyal tesis alanları, yeni mezarlıklar, mahalle muhtarlık binaları, altyapı ve üstyapı çalışmaları, 10 yılda 150 bin ton asfalt ve 350 bin metrekare kilitli taş, SAMEK ve Halk Eğitim Kursları, ticari alanlar, 15 Temmuz Meydanı, Muhammed Fatih Safitürk Erkek Öğrenci Yurdu gibi birçok hizmet ve çalışmaları hayata geçirdik” diye konuştu.  

“270 GÜN SONRA HİZMETTE”

Arifiye ilçesinde bulunan Toyota Hastanesi’nin çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Karakullukçu, “Toyota Hastanesi’nin ihalesi bitti, yer teslimi yapıldı. 300 gün sürecin bir ayı geçti, yani 270 gün içerisinde hastanemiz 100 yataklı olarak hizmete girecektir. Sabancı Vakfı yüzde 40-50’lik kısmını karşılayacakken, yüzde 50-60’lık kısmını da Sağlık Bakanlığı karşılayacaktır. Hastane yıl sonunda bittikten sonra bütün ilçelere hizmet edecektir” dedi.

ARİFİYE’YE SEYİR TERASI

2019 yerel seçimlerde yeniden ilçe başkanı seçilen Karakullukçu, önümüzdeki süreç içerisinde yapılacak hizmetler hakkında, “4 yıllık süreç içerisinde yeni belediye hizmet binası,  İl Ormanı’nda ve Karıncalı Dede Türbesi’nde seyir terasları, Karaaptiler’de 300 dönümlük arazi üzerinde ise sosyal tesis alanı gibi çalışmalarımız olacak. Arifiye’mize Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir duble yapılıyor. Hizmete girecek olan yeni duble yol ile birlikte Arifiye merkezindeki yolun yükü hafifleyecek” açıklamalarında bulundu. 

70 PERSONEL 7/24 SAHADA 

Kovid-19 salgının ortaya çıkmasıyla birlikte Arifiye Belediyesi olarak devletin, bakanlıkların ve valiliğin almış olduğu kararları uyguladıklarını söyleyen Karakullukçu, “Toplumun daha çok kullandığı yerleri dezenfekteyle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sosyal yardımlaşma kapsamında günü birlik geçinenler ve 65 yaş üstü vatandaşlarımıza yönelik çalışmalarımız devam etmektedir. Bu zamana kadar bin civarında koli yardımı gerçekleştirdik ve devam edeceğiz. Arifiye Belediyesi bünyesinde 70 kişi sahada çalışmalarını sürdürüyor” dedi. 
Serkan OK/Şevval GEÇİN 

Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, belediye bünyesindeki çalışmalar hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2020, 18:59
banner3
YORUM EKLE