DEV 'SU' PROJESİ

Mollaköy civarındaki kum göletlerinin bulunduğu alanda Gençlik ve Spor Bakanlığı 30 milyonluk dev bir yatırım planlıyor. Projeyle bölge su sporları merkezi olacak

DEV 'SU' PROJESİ

500 BİN LİRALIK ÖDENEK
Gençlik ve Spor Bakanlığı Mollaköy ve çevresinde bulunan eski kum ocaklarından kalan göletlerin çevresinde su sporları merkezi projesi hayata geçiriyor. Toplam 30 milyon liralık bir yatırımla hayata geçirilmesi planlanan projenin, mimari projesinin hazırlanması için 500 bin liralık ödenek ayrıldı.
YELKEN, KANO VE GOLF
Mollaköy ve çevresindeki kum göletlerinin bulunduğu toplan 6 bin dönümlük arazide hayata geçirilmesi planlanan projede oteller ve golf sahası da yer alıyor. Göletler içinde ise yelken ve kano gibi su sporları yapılacak. Projeyle atıl durumda kullanılmayan bu bölge su sporları merkezi olacak.
RÜYA PROJE İLE BÜTÜN
AKP Milletvekili Hasan Ali Çelik ve Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ile birlikte projenin hayata geçirileceği alanı gezdi. Milletvekili Çelik projenin Büyükşehir Belediyesi’nin rüya proje olarak adlandırılan Sakarya Kıyısı Rekreasyon projesiyle birleşerek dev bir park haline geleceğini söyledi.
BAŞKAN’DAN TEŞEKKÜR
Başkan İsmail Karakullukçu da yaptığı açıklamada; "Belediye Başkanı arkadaşlarım adına, tüm çalışma ve projelerimizde bizlere destek vererek Ankara’da Bakanlıklar nezdinde yaptığımız girişimlerde bizlere her türlü desteği veren Sayın Milletvekillerimize, İl Başkanımıza ve büyüklerimize çok çok teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER