Devlete kafa tutulmaz

Türk Hava Kurumu’nun yanlış kararlara imza atmasından dolayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği’nden istifa ettiğini açıklayan Mithat Sarı, “Bir an önce olağanüstü genel kurul yapılmalı.

Devlete kafa tutulmaz

Devlet ile didişilmez. 94 yıllık kurum hiçbir siyasi partinin oyuncağı değildir” dedi.

KONGREYE GİDİLMELİ
Türk Hava Kurumu Genel Başkanı ve idarecilerinin son zamanlarda yanlış kararlar aldığını ve yönetim zafiyeti içinde olunduğunu ifade eden Mithat Sarı, “Biz pek çok yanlış karar alındığını gördük. Bunun için de Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği’nden istifa etmek durumunda kaldık. Bu durumun düzeltilmesi için kesinlikle yeni bir anlayış gelmeli. Aksi halde kurum çöküş sürecine girer. Kimsenin Türk Hava Kurumu’na ve Türkiye Cumhuriyeti’ne bu kötülüğü yapmaya hakkı yok” dedi.

KURUMUN PARTİSİ OLMAZ
“Kişilerin siyasi görüşleri olabilir ancak kurumlar Türk Milletinindir” diyen Mithat Sarı, “Türk Hava Kurumu siyasete alet edilmeyecek kadar önemli bir görev ifa etmektedir. Ne birinin arka bahçesiyiz ne de bir başka partinin hasmıyız. Bu anlayışın dışında olan kişilerin yönetimde söz sahibi olması mümkün değildir. Tarihi Cumhuriyet’in kuruluş yıllarına dayanan bir kurum hiçbir siyasi partinin oyuncağı edilemez” ifadelerini kullandı.

SAKARYA AYNI GÖRÜŞTE
Tüm Sakarya Şube Başkanlarının kendisi ile aynı görüşte olduğunu da sözlerine ekleyen Sarı, “Bu belirttiğimiz konular bizim kendi şahsi düşüncelerimiz de değildir. Kurum içindeki pek çok yönetici arkadaşımız bizimle aynı görüştedir. Temsil ettiğimiz Sakarya ilindeki tüm şube başkanı arkadaşlarımız da bizimle sonuna kadar aynı düşünceye sahiptir. 14-15 Eylül tarihinde olağanüstü genel kurul gerçekleştirilmeli ve kurum itibarı kurtarılmalıdır. Bu hem kamu vicdanı açısından hem de kurum itibarı açısından son derece önemlidir” şeklinde konuştu.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2019, 11:11
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER