Din görevlileri bir arada

İl Müftülüğünün düzenlediği Camiler ve din görevlileri haftası dün yapılan törenle kutlandı. İl Müftüsü Serenli, camilerin birliğin sembolü olduğunu vurguladı.

Din görevlileri bir arada

İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Cami ve din görevlileri kutlama programı Serdivan Spor salonunda gerçekleştirildi. Programa,Diyanet İşlerinden sorumlu Vali yardımcısı Recep İnal, İl Müftüsü İlyas Serenli, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürü Nurten Canbasoğlu, Vergi Daire Başkanı Recep Alp, Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Kadir Gezer ve birçok imam ile vatandaş yer aldı.
‘CAMİLER İHTİYAÇ’
Program, ilahilerin okunmasıyla başladı. İl Müftüsü İlyas Serenli programda yaptığı konuşmada, camilerin medeniyetimizin birlik ve beraberlik sembolü olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ise “Camiler herkesin ibadet yeridir” diyerek camilerin yapılmasının bir ihtiyaç olduğuna değindi. Toçoğlu “Camiler sadece erkeklerin ibadet yeri değil kadınlarında ibadet yeridir” dedi.
ÖDÜL TÖRENİ
Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Törende, Diyanet işlerince yapılan uzmanlık sınavında başarılı olanlar, din görevlilerine hediye verildi. Programın sonunda umreye yollanmak üzere din görevlileri arasında çekiliş yapıldı. Yapılan çekilişte Şeyma Öksüzoğlu, Azem Çekiç ve İsmail Leçperödülün sahibi oldu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER