Dışarıdan kimsenin giremediği köye vali girdi

Korona tedbiri kapsamında dışarıdan misafirlerin alınmadığı Karasu Hürriyet Mahallesi'ne gelen Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım bölge halkının sorunlarını dinledi

Dışarıdan kimsenin giremediği köye vali girdi


Görüşme sonrası taş ocağının yapılmak istendiği ve köylülerin mera ve mesire alanı olarak kullandıkları alanda görüşme ile ilgili açıklama yapan Karasu Hürriyet Mahallesi Muhtarı Abdurrahman Denizhan konuyu valiye aktardıklarını, taş ocağının açılması halinde bölgeye vereceği rahatsızlığı, sadece kendi mahallelerinin değil, ocağın açılması halinde civardaki Konacik, Gölköprü, Akkum, Adatepe, Kancalar, Manavpinari Mahallelerininde olumsuz etkileneceğini aktardıklarını ifade etti. 

 Vali Kaldırım ile Acarlar Longozu'nda görüştüklerini anlatan Denizhan, "Bu taş ocağının olmaması için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Mevzuyu biliyor, daha önce müdürlerini gönderdi, mühendislerini gönderdi. Bugünde buraya geldi halkı dinledi, heyetimle beni dinledi. Burada kesin olarak taş ocağı olmaması gerektiğini söyledik. Kendisi de kabul etti bunu. (Burada taş ocağı olmaz) dedi" diye konuştu.  

Pandemi Nedeniyle Hürriyet'e yabancı araç girişi yasak


Görüşmelerinde kendilerini Valilik Kararı ile Pandemi önlemleri kapsamında Hürriyet Mahallesi'ne yabancı plakalı araç giriş çıkışlarının yasaklandığının iletildiğini söyleyen Denizhan "Hürriyet Köyü hürriyetine kavuşmak üzere" dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2020, 08:43
banner3
YORUM EKLE