Dişli'nin kuzeni cinsel tacizden suçlu bulundu

Dişli'nin kuzeni cinsel tacizden suçlu bulundu

Dişli'nin kuzeni cinsel  tacizden suçlu bulundu

Milletvekili Şaban Dişli'nin amcasının oğlu D. Dişli Geyve'de 19 yaşındaki genç kıza cinsel saldırı suçundan 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Bıçak tehdidiyle taciz
AKP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılan Sakarya Milletvekili Şaban Dişli'nin amcasının oğlu 42 yaşındaki D. Dişli, Geyve'de 2007 yılında 19 yaşındaki kıza bıçak tehdidi ile cinsel saldırı suçundan 7 yıl hapis cezası verildi. Dişli'nin tacizine uğrayan A.U. mahkemede 'Kurtulmak için her şeyi yaptım.' dedi.

İhbar üzerine yakalandı
Dava konusu olay 7 Ekim 2007 tarihinde Geyve İlçesi'nde meydana geldi. Geyve İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gece yarısı gelen yapılan telefon ihbarında Sağlık Meslek Lisesi yolunda giden bir otomobilde bulunan genç bir kadının bağırarak yardım istediği bildirdi. Bölgeye gönderilen polis ekibi yol kenarında park halindeki otomobilde D. Dişli'yi aracın arka kısmında kemeri ve fermuarı açık, 19 yaşındaki A.U.'yu üstü yarı çıplak pantolonu indirilmiş olarak ağlarken buldu. A.U., şikayetçi olduğunu söyleyince AKP Milletvekili Şaban Dişli'nin amcasının oğlu olan D. Dişli tutuklanarak Geyve Cezaevi'ne konuldu.

Genç kız olayı anlattı
Sakarya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'Cinsel saldırı' suçundan dava açıldı. Karar duruşmasında taciz mağduru olan 19 yaşındaki A.U. mahkemede verdiği ifadede olayı şöyle anlattı: 'M.Ö. işe girmemde yardımcı oldu. O günde yandaki dükkana yardımcı oldum. Geç kalmıştım, M.Ö.yü aradım. Bir süre sonra D.Dişli ile birlikte geldi. Her ikisi de alkollüydü. Ben arabaya bindim. M.Ö. bana bira uzattı. Ben de 'Bir biradan bir şey olmaz' diye aldım. M. Ö.'ye güveniyordum. Bir meyve bahçesine gittik. Sohbet ettik. Hırkatepe'de ikisi nedenini bilmediğim şekilde kavga etti. M.Ö. evinin bulunduğu mahalle başında araçtan indi.

Polis kurtarmış
Bir süre sonra D. Dişli öne gelmemi istedi. Ben kabul etmeyince ısrar etti. Ben de öne geçtim. Giderken yolu değiştirdi ve terbiyesizce konuşmaya başladı. Hatta önceki sevgilimi kast ederek onunla ilişkimin olduğunu söyledi. Bakire olduğumu söyledim. Ancak beni araçla götürüyordu. Bu arada yoldan geçen bir aracı görünce yardım istedim. Araç durmadı. Bana kimsenin yardımcı olamayacağını söyleyerek nereden çıkarttığını bilmediğim bıçakla sağ tarafımı çizdi. Sonra elindeki bıçak ile arka koltukta pantolonumu çıkartıp tecavüze kalkıştı. Bir süre sonra polis geldi ve kurtuldum.' D. Dişli suçlamayı kabul etmemesine rağmen, mahkeme heyeti 'cinsel saldırı' suçundan 7 yıl hapis cezası verdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE