Dişli'yi şenliğe davet ettiler

Kafkas Kültür Derneği Başkanı Orhan Sarı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’yi ziyaret ederek 22 Eylül’de Akbalık Köyü’nde yapılacak Ayayra Şenliği’ne davet ettiler.

Dişli'yi şenliğe davet ettiler

Kafkas Kültür Derneği Başkanı Orhan Sarı, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’yi ziyaret ederek, 22 Eylül’de yapılacak olan Akbalık Köyü Ayayra Şenliğine davet etti. Başkan Dişli, kendisine yapılan ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, derneğin ilimizin en aktif derneklerinden biri olduğunu söyledi. Başkan Dişli, Sivil Toplum Örgütlerinin amaçları iyi olduktan sonra şehir için önemli bir değer olduğunu söyleyen Dişli, “ Farklı kültürlerin yaşatılması ülkemizin zenginliğini gösterir.”dedi.
ZENGİNLİK
Ziyarette konuşma yapan Dernek Başkanı Orhan Sarı ise; hem tanışma hem davet amacıyla ziyarette bulunduklarını belirterek, “Ayayra Şenlikleri’nde sizleri de aramızda görmek isteriz.Kültür derneklerinin yaşaması ülkenin zenginliğidir.Eski Valimiz Hayri Kozakçıoğlu, ilimizi Türkiye’nin Birleşmiş Milletler’i olarak tabir ederdi. Ancak Sakarya’da gerçek anlamda iyi niyetle hizmet veren kültür derneklerinin sayısı maalesef çok az sayıda.Bunun iyi ayırt edilmesini istiyoruz. Bizim için kültür ve kültürümüzün yaşatılması çok önemlidir”dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE