DİŞTE 'MESAİ DIŞI' BAŞLADI

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Sakarya ADSH’de 30 diş hekiminin haftanın 4 günü 17.00 ile 19.00 saatleri arasında mesai dışı poliklinik hizmeti verdiğini dile getirerek, O-14 yaş arası çocuk hastaya bakan diş hekimi sayısının ise 7’ye çıkarıldığın

DİŞTE 'MESAİ DIŞI' BAŞLADI

Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde O-14 yaş arası hasta bakan hekim sayısı 7’ye çıktı. Hastanede, mesai dışı poliklinik hizmetiyle yoğun talebe cevap veriliyor. Merkezde yoğun talebi karşılamak için 6 diş hekimi implant uygulaması yapıyor. Sakarya ADSH Başhekimi Metin Çoban, 2018 yılı başlarından itibaren sabit protez işlemlerinin lazer sistemleri cihazı ile yapılmasının zorunlu hale getirildiğini kaydetti. Bu sayede ilgili protez işleminin tedavi sürelerinde ciddi zaman kazancı sağlandığını ve kalitenin artığına dikkat çeken Çoban, “Bu durum hasta ve hekim memnuniyetini olumlu yönde etkilemiştir. Bu işlemi ADSM'ler bünyesinde rutin olarak ilk uygulamaya başlayan illerden biriyiz” dedi.
İMPLANT UYGULAMASI
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü ise Sakarya ADSH’de engelli kliniği kurarak ilimizde ve bölgemizde engelli vatandaşlara ağız ve diş sağlığı hizmetinin başarılı bir şekilde sunulduğunu dile getirdi. Öğütlü, “Engelli vatandaşlarımız randevusuz bir şekilde ağız ve diş sağlığı hastanemizle iletişime geçerek ilgili birimden tedavi hizmetlerini kolaylıkla alabilmekte. Evde Sağlık Hizmetlerinden faydalanmak mecburiyetinde olan hastalar yine 4443833 nolu iletişim numarası ile iletişime geçerek diş protez hizmeti dahil olmak üzere, ağız ve diş sağlığı hizmetlerinden faydalanabilmekte. İmplant ile ilgili artan talebi karşılamak için implant yapan hekim sayımız 2019 yılı itibariyle 6 ya çıktı. Bu sayının daha da artması için gerekli çalışmalar yapılıyor” açıklamasında bulundu.
MESAİ DIŞI POLİKLİNİK
Sakarya ADSH’de hekim sayısının son 1 yılda 50’den 68'e çıktığını vurgulayan Öğütlü, hastanede beş uzmanın hizmet verdiğini belirtti. Haftanın dört günü mesai saatlerinde gelemeyecek hastalar için ortalama 30 diş hekiminin 17.00-19.00 saatleri arasında randevulu hasta kabul ettiğini söyleyen Öğütlü, ilimiz ve bölge halkının ağız ve diş hastanesine gösterdiği yoğun talebi karşılamak için gerekli destek ve çalışmaların yapıldığını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER