Diyanet-Sen'den Ali Erbaş'a destek

Diyanet-Sen Sakarya İl Başkanı Nihat Meraklı, bazı haber sitelerinde ve sosyal medyada Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hakkında çıkan haberlerin "başkanımızı ve camiamızı karalama kampanyasının bir sonucu olduğunu" söyledi. 

Diyanet-Sen'den Ali Erbaş'a destek

86 yıl aradan sona yeniden ibadete açılan Ayasofya Camii’nde okuduğu hutbede “Atatürk’e lanet okuduğu” ileri sürülerek bazı haber siteleri ve sosyal medya mecralarında hedef alınan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hakkında kasıtlı olarak karalama kampanyası başlatıldığını belirten Diyanet-Sen Sakarya İl Başkanı Nihat Meraklı, “Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeniden ibadete açılması kararlaştırılan Ayasofya Cami’inde ilk Cuma Namazı Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Erbaş’ın  kıldıracağının açıklanması ile birlikte sosyal medya üzerinden linç ve karalama kampanyaları hız kazandı. Genelde dış kaynaklı ve sahte hesaplardan yürütülen linç kampanyasına içerden de bazı çevreler sosyal medya platformlarından destek oldu.  Ayasofya’nın yeniden ibadete açılmasını bir türlü hazmedemeyenler Diyanetimize ve Diyanet başkanına saldırı dilini kullanarak karalama kampanyasına girişmişlerdir. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hocamıza yapılan bu saldırılar karşısında Diyanet Camiası da başkanımız da sahipsiz değildir, yalnız değildir” bu mesnetsiz ve asılsız iddia ve karalama  kampanyalarını doğru bulmuyoruz, dedi.  
Meraklı, “Bizim medeniyetimiz, vakıf medeniyetidir. Selçuklulardan, Osmanlıya sayısız vakıflarımız, vakfiyelerimiz vardır.  Vakfiyelerin sonundaki bedduayı bilmeyen yoktur. Sayın Erbaş’ın Cuma hutbesinde herkes tarafından bilinen bu bedduayı okuyarak vakıf malının amacı dışında kullanılamayacağını vurgulaması başka türlü yorumlamak iyi niyet sınırlarını aşan kasıtlı bir karamanın ta kendisidir. Üstelik bu sadece Ayasofya ile ilgili değil tüm vakıf malları için geçerlidir. Bunu hususu milletimize Diyanet İşleri Başkanımızın hatırlatması kadar doğal ne olabilir.” İfadelerine yer verdi.  
Bu güzide kurumumuza ve onun başkanına karşı saldırı dilini kullananları, iyi niyetten yoksun, ön yargılı bir düşüncenin ürünü olarak görüyoruz.
Diyanet İşleri Başkanlığı’nı itibarsızlaştırmayı bir yöntem olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez bir durumdur.
Aslında maksat Atatürk ve dindarlık üzerinden toplumu germek, birlik ve beraberliğimize zarar vermek, kin ve düşmanlığa sebep olmaktır.  Adeta topluma  zehirli bir hava pompalamaktır. Daha önce defalarca işlenmiş laik-dindar fay hattını harekete geçirmektir. Ancak Milletimizin feraseti ve basireti, provokasyon peşinde olanlara fırsat vermeyecektir. 
Diyanet İşleri Başkanımızın üzerinden kurumumuzu hedef aldıklarının farkındayız. Bizler bu davanın sahipleriyiz. Diyanet İşleri Başkanlığımızın dünyada ve Türkiye’de sergilediği misyon ve sorumluluğun bazı odakları rahatsız ettiğini iyi biliyoruz.
Unutmayın siz doğru iseniz şer odakları size her zaman saldıracaklardır. Türlü kumpaslarla Diyanet İşleri Başkanlığı’na ve onun başkanına yönelik yıpratma ve itibarsızlaştırma kampanyasını görüyor , yapılan saldırılar karşısında Diyanet alanında etkili ve yetkili  sendika Diyanet-Sen olarak ‘Diyanetime Dokunma- Diyanetine Sahip Çık’ diyoruz. Serkan OK


 

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özcan Öner
Özcan Öner - 2 hafta Önce

Maalesef 10-100-1000 yanlış bir doğru etmiyor kazançlar imkanlar doğruluğa hak kazandırmıyor

Özcan Öner
Özcan Öner - 2 hafta Önce

Destek vermiyuruk diyemezsiniz anlıyoruz sizi

SIRADAKİ HABER