DOĞANÇAY DOĞASEVERLERİ BÜYÜLEDİ

Sakarya’nın doğa ve kültürel güzelliklerinde her hafta bir bölgede yürüyen Ultima Doğaseverler Derneğinin üyeleri hafta sonu Geyve Doğançay şelalesinin büyüleyen güzelliğine yürüdü.

DOĞANÇAY DOĞASEVERLERİ BÜYÜLEDİ

Son yıllarda Ayvanın başkenti diye anılan Sakarya’nın şirin ilçesi Geyve’nin doğal güzelliklerinde doğaseverlerin traking keyfi devam ediyor. Geçtiğimiz haftalar içerisinde Çine Ceceler patikası ve Nisan karında Kılıçkaya Zirvesine yürüyen Doğaseverler bahar ile birlikte güneşin ısıtmaya başladığı bugünlerde yeşil ormanlık alanda kuş sesleri arasında Doğançay şelalesine yürüdüler.

ŞELALE BÜYÜLEDİ

Geyve Boğazının orta bölümünde ormanlık içerisinde eşsiz doğa güzelliklerini barındıran Doğançay şelalesine 45 kişilik ekiple yürüyen Doğaseverler zorlu ama eğlenceli bir faaliyet gerçekleştirdiler. Harika bir havada, Hüseyin Kılıçaslan liderliğinde gerçekleşen yürüyüşte Sakarya’nın en güzel şelalelerinden biri olan Geyve Doğançay şelalesine patikalardan yürüyerek inen grup şelaleye indiklerinde görülen doğal manzara karşısında adeta büyülendiler.

ANI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİLER

Mevsim itibari ile su seviyesinin kısmen yüksek olmasından dolayı güzel bir manzara ile karşılaşan ekip bölge halkı tarafından şelaleye inmeden hemen yolun kenarında açılan çay bahçesinde de orman manzarası eşliğinde çay keyfi yaşadı. Baharın ilk güneşinde bu anı yaşayarak unutulmaz anlar yaşayan ziyaretçiler yaptıkları yürüyüş boyunca deklanşöre basarak bu anları ölümsüzleştirdiler. Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort