DOĞANÇAY'DA HASAR TESPİTİ YAPILDI

Geyve ve Pamukova İlçelerinde büyük hasara yol açarken geçtiğimiz gün büyük kısmı sular altında kalan Doğançay’da hasar tespit çalışmaları tamamlandı.

DOĞANÇAY'DA HASAR TESPİTİ YAPILDI

Geyve ve Pamukova’da etkili olan sağanak yağış sebebiyle D-650 Karayolu trafiğe kapanmış ve YHT hattında meydana gelen göçük sebebiyle tren seferleri çift yönlü olarak durdurulmuştu. Sağanak yağış ve sel sebebiyle hasar gören Doğançay mahallesinde ise temizlik çalışmalarında sona gelinirken hasar tespit çalışmalarının da tamamlandığı belirtildi. Çok sayıda ev ve işyerinin suyla dolduğu Doğançay’da vatandaşlar ve yetkililer çalışmaları ortak yürütürken hasar gören yollarda onarıldı.
TEŞEKKÜR ETTİ
Konuyla ilgili olarak konuşan Doğançay Muhtarı Murat Çınar, “Yoğun sağanak yağış sebebiyle özellikle Doğançay Deresinin de taşmasıyla ilçemizde çok sayıda evde hasar oluştu ve yollar da bozuldu. Sağ olsun Geyve Kaymakamlığımız başta olmak üzere,  Büyükşehir Belediyesi ve Geyve Belediyesi ekipleri ilk andan itibaren yardımımıza koştu. Vatandaşlar ve yetkililer hep birlikte çalışmaları bitirme aşamasına geldik. Yollarımız Karayolları ekiplerince yapıldı, kısa sürede bize destek veren herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER