Doğumevi binaları ne durumda? Öğütlü açıkladı

Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Sakarya Yenihaber Gazetesi'ne verdiği röportajda Doğumevi projesinin ne durumda olduğunu açıkladı

Doğumevi binaları ne durumda? Öğütlü açıkladı

İşte o söyleşinin "Doğumevi" başlıklı bölümü...

DOĞUMEVİ İNŞAATI BİTİYOR

-Doğumevi inşaatında ne durumdayız?

Şu anda gerçekten en sevdiğimiz yer orası. Doğumevi bitmek üzere. Artık bitmeye yakın olduğu için zevkle de gidiyoruz. Haftada bir iki gün orayı ziyaret ediyoruz. Şimdi orada elektrik prizleri takılıyor. Çok da güzel gidiyor inşaat. Bu yıl sonuna doğru bitecek. Tefrişat için de biz bakanlık nezninde tüm çalışmaları yaptık. Eski hastaneden taşınacak olanların listesini yaptık. Olmayanlar için de alımları yapıyoruz. Önümüzdeki iki üç ay içerisinde taşınacağız gibi duruyor.

BİNA İÇİN RAPOR ALACAĞIZ 

-Merkezdeki Doğumevi’nin semt polikliniği olacağı ifade ediliyor.

Biz karar verici anlamında tek kişi değiliz. Diğer yönetici arkadaşlarımızla beraber bir karar almak zorundayız. Bunun için önce üniversiteden rapor alacağız. Sağlam mı ne kadar sağlam? Zemininde ve binada bir problem var mı diye? Çünkü ortadaki bina 1945 yılında yapılmış bir bina. 74 yıllık bir bina. Özellikle altta kirli bir su toplanması oluyor. İlaçlaya ilaçlaya oradan gelen haşeratları önleyemiyoruz. Artık bina ömrünü yitirmiş. Etrafında kazılar yaptık düzeltmek için ama bir türlü olmadı. Olmadıysa da olmuyor. Muhtemelen ortadaki binayı yıkacağız. Onun için de üniversiteden rapor bekliyoruz. Ortadaki poliklinik binası depremden sonra yapıldı ve sapasağlam. Hiçbir sıkıntı yok devam eder. Arkadaki kadın doğum bölümünden de depremden sonra hiçbir sıkıntı olmamasına rağmen sırf psikolojik faktörlerden ötürü üstten kat alında ve şu anda sapasağlam. O iki binayı kullanacağız. Mavi binadan 100-120 yatak da çıkıyor zaten. Orayı belki ameliyatlı bir bölüm olmasa bile yataklı bir bölüm olarak kullanmayı düşünüyoruz.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 15:26
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER