DÖNÜŞÜM UNUTULDU

Asrın felaketi olarak nitelendirilen 17 Ağustos 1999 depreminin 20’inci yıl dönümü yaklaşırken, kenti depreme hazırlamanın tek yolu olan Kentsel Dönüşüm, belediye başkanlarının gündemine girmiyor 

DÖNÜŞÜM UNUTULDU

 PROJE KİTAPLARINDA VARDI 
17 Ağustos 1999’da tüm Marmara Bölgesi’ni etkileyen asrın felaketinin 20’inci yıl dönümü yaklaşıyor. 30-35 yıllık periyotlarda deprem yaşadığı bilinen Sakarya’da, depreme hazırlık adına hayata geçirilmesi gereken Kentsel Dönüşüm Projeleri, belediye başkanlarının gündemine girmiyor. Seçim öncesi proje kitapçıklarında Kentsel Dönüşüm vaat eden Başkanlar nedense, seçim sonrası bu vaatlerini unuttular. 
SOMUT PROJE YOKTU 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Cuma günü ilimize yaptığı ziyaret sırasında da Sakarya’nın depremselliğine vurgu yapmasına rağmen depreme hazırlık adına somut projelerden söz edilmedi. Oysa tüm deprem uzmanları sık sık Sakarya’da 17 Ağustos depremi öncesi yapılmış tüm çok katlı binaların olası bir depremde yıkılacağı konusunda uyarılar yapıyor. Belediye Başkanlarına bir kez daha Sakarya’nın deprem gerçeğini hatırlatıyoruz.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2019, 10:30
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER