Dükkanların kapatılmasına cadde esnafı ne dedi?

Adapazarı İlçe Hıfzısıhha Kurulu’nun aldığı kararla Çark Caddesi ve Dar Sokakta bulunan işyerlerinin hafta sonu kapatılmasına karar verildi. Peki bölge esnafı bu karara ne diyor?

Dükkanların kapatılmasına cadde esnafı ne dedi?

“TAMAMEN KAPANMALI’’

Hikmet Kılıç isimli esnaf kararla ilgili değerlendirmesinde, “Cumartesi açık olsa Pazar günü her yer kapalı olsa daha iyi olurdu ama böyle karar vermişler. Herkes evde ama esnaflar her zaman açık. Genel bir karar alınsa daha iyi olur’’ derken ayakkabı satışı yapan Aykar isimli esnaf ise karardan dolayı memnun olduğunu belirterek, “Karardan memnun olduk, insan sağlığı her şeyden önemli keşke hafta içi de kapatılsa. Bir an önce bu illetten kurtulmamız ve işimize geri dönmemiz lazım. Zaten iş yok. Daha kapsamlı tedbirler alınıp bu süreci en kısa zamanda atlatırız inşallah’’ diye konuştu.

“HERKESE UYGULANSIN’’

Fotoğrafçıların Cumartesi günü açık olması gerektiğini savunan bir fotoğrafçı, “Çünkü şu anda İŞKUR’a ve işyerlerine başvurular var hafta içi çalışanlar bu işlemleri hafta sonu halletmek isteyecek ve mecburen çarşıya çıkacaklar. Bu uygulamaya bütün sokakların dahil edilmesi gerekir ya da hiçbirine uygulanmasın. Böyle olursa daha iyi ve adil olur’’ dedi. 

“GEÇİNMEK ZORUNDAYIZ’’

Tülin Demirci isimli esnaf ise karara yönelik değerlendirmesinde, “Kaymakamımız bugün gelip bizleri yerinde denetledi. Bütün sağlık kurallarına uyuyoruz ama dükkanlarımızın kapanmasını istemiyoruz. Koronavirüs var ama bizim de paraya ihtiyacımız var. Biz de geçinmek zorundayız. Gerekli önlemleri zabıta ve polisler alıyor onlara da teşekkür ediyoruz’’ ifadelerine yer verdi.

Serkan ÖZAY


Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2020, 16:01
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER