DURUŞMA 19 HAZİRAN!A ERTELENDİ

DİSK'e bağlı Lastik-İş'in Genel Başkanı Abdullah Karacan'ın öldürülmesi, 2 kişinin yaralanmasına ilişkin 1'i tutuklu 8 sanığın yargılanmasına önceki gün başlandı. Duruşma 19 Haziran’a ertelendi.

DURUŞMA 19 HAZİRAN!A ERTELENDİ

Duruşma 19 Haziran’a ertelendi.
DİSK'e bağlı Lastik-İş'in Genel Başkanı Abdullah Karacan'ın öldürülmesi ve 2 kişinin  yaralanmasına ilişkin 1'i tutuklu 8 sanık hakim karşısına çıktı. Sakarya 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık S. U., tutuksuz sanıklarla avukatları ve yakınları katıldı. Ayrıca Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı ile Karacan'ın kızları Ebru Karacan ve Esra Aktaş da bir süre duruşmayı izledi. Kimlik tespiti ve Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca düzenlenen iddianamenin özetinin okunmasının ardından sanıklara söz verildi. Tutuksuz sanık E.A, savunmasında, 19 yıldır lastik fabrikasında işçi olarak çalıştığını söyledi. Tutuklu sanık aynı fabrikada çalıştığı için tanıdığını belirten E.A, olay tarihinden 1 hafta önce iş verenin, pişirme bölümünün otomasyona geçeceği için burada çalışan 11 işçinin başka birime kaydırılacağını sendikayla paylaştığını, sanık’ın da yeri değişecek işçiler arasında olduğunu kaydetti. Mahkeme heyeti. E.A.’nın savunmasının ardından tutuksuz sanık M.S. de savunmasını dinledi. . M.S sendikanın Sakarya Şube Başkanı olduğunu söyledi.  Tutuklu sanık S. U. da savunmasında böyle bir olayın içerisinde olduğu için üzüntü duyduğunu söyledi.
19 HAZİRAN’A ERTELENDİ
Söz alan diğer sanıklar da sanıktan şikayetçi olduklarını belirterek beraatlarını istedi. Söz alan Lastik-İş ile Karacan'ın eşi ve çocuklarının avukatları, şikayetçi olduklarını belirterek davaya katılma talebinde bulundu. Görüşünü açıklayan cumhuriyet savcısı, Lastik-İş'in avukatlarının katılma talebinin reddine, diğer katılma talebinin kabulüne ve tutuklu sanığın bu halinin devamına karar verilmesini talep etti. Söz alan sanık avukatları da müvekkillerinin savunmalarına katıldıklarını, aleyhe olan hususları kabul etmediklerini ifade ederek, sanıkların tahliyesini ve beraatını istedi. Tutuklu sanık'ın bu halinin devamına, tutuksuz 7 sanık hakkında yurt dışı çıkış yasağı şeklinde adli kontrol uygulanmasına, Lastik-İş'in avukatlarının katılma talebinin reddine, diğer katılma talebinin kabulüne karar veren mahkeme heyeti, dosyadaki eksik belgelerin tamamlanması için duruşmayı 19 Haziran'a erteledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER