Düşüncesi bile korkunç: Binlerce çocuk ölecek

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Sakarya'daki hasarlı okullar için konuşarak, gündüz olabilecek bir depremde binlerce çocuğun öleceğini söyledi

Düşüncesi bile korkunç: Binlerce çocuk ölecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, TBMM'deki bütçe görüşmelerine ilişkin basın toplantısı yaptı. Hükümeti bütçe uygulamaları nedeniyle eleştiren Özkoç, daha önce de kendisinin gündeme getirdiği Sakarya'daki hasarlı okullar için konuştu. 
Engin Özkoç, özetle şöyle konuştu: 
Ben Sakarya Milletvekiliyim. Büyük deprem yaşandı 1999 yılında. Binalar yıkıldı... Bu travma Sakarya'daki bütün yurttaşlarımıza aittir. Bu acıyla yaşar Sakaryalılar. O günlerde bir deprem vergisi çıktı. Bu deprem vergisi, iletişim vergisi adı altında kalıcı hale getirildi. Şimdi İstanbul depremini konuşuyoruz.  Aradan 20 yıl geçti yeniden deprem olabilir. Gölcük'te Düzce'de, Sakarya'da canlar gidebilir. Ben gündeme getirdim; Milli Eğitim Müdürü Vali'ye, Vali bakanlığa yazmış. Sakarya'da 22 okul yıkılmak üzere. Bunlar derhal yıkılmalı ve yerine yeni okul yapılmalı diye... Yapıldı mı? Yok... Gündüz olacak bir depremde ölecek olan çocuklarımız mı? Evet... Peki bu deprem vergileri nerede? İletişim vergileri nerede? İletişim vergisi adı altında bütçede... Devlet tarafından kullanılıyor. Hayatını kaybedenlerin paraları... Bir daha insanlar ölmesinler diye toplanan paralar. Bu iktidar tarafından doğru yönetilmediği için Şehit'in parası, depremde ölenin parası, görevi başında ölenin parası gasp edilmiş ve bütçede kullanılıyor. 

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2019, 14:09
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER