Ebu Hanzala davası yeniden başladı

Kamuoyunda Ebu Hanzala olarak da bilinen Halis Bayancuk, daha önce hakkında verilen 14 yıl hapis cezasının bozulmasının ardından dün SEGBİS ile hakim karşısına çıktı.

Ebu Hanzala davası yeniden başladı

MAHKEMEYE BAĞLANDI
2017 Mayıs ayında Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla gözaltına alındıktan sonra hakkında açılan soruşturma kapsamında tutuklanan Halis Bayancuk, SEGBİS sistemiyle mahkemeye bağlandı.

 YENİDEN YARGILANIYOR
Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tamamlanan yargılama ile verilen 14 yıllık hapis cezası 28 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi  2. Ceza Dairesi tarafından bozulmuştu. Ebu Hanzala lakabıyla bilinen Halis Bayancuk’un yeniden yargılanmasına dün başlandı.

 ADLİYE ÖNÜNDE TOPLANDILAR
Sakarya Adliye’sinde başlanan duruşma nedeniyle Hanzala’nın liderliğini yaptığı Tevhid Ekip adı verilen müritler adliye önünde toplandı. Adliye önünde toplanan 500’den fazla kişi “Hocamız için adalet istiyoruz”, “Delilsiz yargılama son bulsun”, “Biz El-Kaideci değiliz”, “Biz İŞİD’ci değiliz” pankartlarıyla Ebu Hanzala kod adlı Halis Bayancuk’a destek verdi. Slogan atmak isteyen bir grup ise yine kendi içlerinde susturuldu. Ebu Hanzala’ya destek olmak için adliye önüne gelen insan sayısı artmaya devam ediyor. Adliye önünde toplanan kalabalık liderlerine özgürlük verilmesi için pankart asmanın ötesinde sosyal medya üzerinden canlı yayın yaparak, kamuoyu oluşturmaya çalışıyor.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 10:24
banner3
YORUM EKLE