Ebubekir Sofuoğlu'na aynı bölümdeki akademisyenden tepki!

SAÜ öğretim üyesi Ebubekir Sofuoğlu'nun üniversiteleri fuhuş yuvasına benzetmesi skandalına aynı bölümde ders veren Prof.Dr. Haşim Şahin tepki gösterdi. Tarihçi profesör, paylaşımında Rektör Savaşan'ı da etiketledi. 

Ebubekir Sofuoğlu'na aynı bölümdeki akademisyenden tepki!

sakaryayenihaber.com - 

Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi profesör ünvanlı Ebubekir Sofuoğlu, Akit TV'de katıldığı canlı yayında üniversitelerin fuhuş yuvası olduğunu söyledi. Üniversitelerin çevrelerinin de aynı durumda olduğunu kaydeden Sofuoğlu Sakarya'nın Serdivan ilçesini dillendirdi. Aynı isim daha önce de 'skandal' olarak nitelendirilen çeşitli açıklamaları dile getirmişti. 
Sofuoğlu, son açıklamasının ardından saatlerdir tepkilerin odağındayken Sakarya Üniversitesi'nden henüz bir açıklama gelmedi. Sosyal medyadan Sofuoğlu'nun üniversite ile ilişiğinin kesilmesine yönelik paylaşımlar yapıldı. 

REKTÖR SAVAŞAN'I ETİKETLEDİ

Öte yandan Ebubekir Sofuoğlu'na tepki gösteren bir isim ve tepkisi de dikkat çekti. 
Sofuoğlu ile aynı bölümde ders veren Prof. Dr. Haşim Şahin twitter hesabından bir paylaşım yaptı. 
Profesör Şahin, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan'ı da etiketlediği paylaşımında; "Ebubekir Sofuoğlu’nun “Üniversiteler Fuhuş Yuvasıdır” sözünü şiddetle kınıyorum.. bunun adı fikir özgürlüğü falan değil. yazık.."  ifadelerini kullandı. 
Şahin daha sonra da "Üniversiteler bilim yuvasıdır.. Medeniyetin aynasıdır.." paylaşımını yaptı. 

Şahin'in bu paylaşımı çok sayıda beğeni alırken, altına ise Sofuoğlu'na tepki gösteren ve Rektör Savaşan'a seslenilen çok sayıda paylaşım yapıldı. Kaan GÜMÜŞEL
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2020, 07:58
banner3
YORUM EKLE