Ecrin yaşamak için seslendi.. 'Sesimi duyun, buna ihtiyacım var..'

Kocaali'de rahatsızlığı sebebiyle daha karaciğer nakli yapılan Ecrin'in yaşaması için yeniden nakil gerekiyor. Küçük kızın sosyal medyada "Yaşamak istiyorum, sesimi duyun" dediği videosu binlerce kişiye ulaştı, Sağlık Bakanlığı konuyla ilgili harekete geçti

Ecrin yaşamak için seslendi.. 'Sesimi duyun, buna ihtiyacım var..'

sakaryayenihaber.com-

Kocaali'deyaşayan Ecrin Yan isimli küçük kız, rahatsızlığı sebebiyle bir süre önce  "karaciğer nakli" operasyonu geçirdi.
Tedavisi devam eden Ecrin'a yapılan nakilden sağlıklı bir sonuç alınamayınca doktorlar yeniden nakil yapılması gerektiğini söyledi. Konuyla ilgili sosyal medyada yardım çağrısı yapan aile, Ecrin'un videosunu yayınladı. Yayınlanan videoda "Merhaba, benim tekrardan nakil olmam gerek ben yaşamak istiyorum, sesimi lütfen duyun." diyen Ecrin'un sesi kısa sürede binlere ulaştı. Twitter'da gündem olan küçük kız için yapılan bu çağrıya Sağlık Bakanlığı çok geçmeden cevap verdi. Sosyal hesaptan videonun altına "Çözüm ekibimiz hasta yakını ile iletişime geçecektir" notunu bırakan bakanlık yetkilileri, nakil işlemiyle ilgili çalışmalara başladı. Aile Ecrin'un yaşaması için bu naklin zorunlu olduğunu belirterek,"Ecrin bebeğimize tekrardan karaciğer nakli için yardım edebilecek güzel yürekli insanların maddi manevi yardımını bekliyoruz. Lütfen duyalım, duyuralım." ifadelerini kullandı.

İletişim: Baba Muharrem Yan-0554 641 0220

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2020, 14:07
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER