EĞİTİM AKADEMİSİ BAŞLADI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanacak Sakarya Eğitim Akademisi düzenlenen törenle başladı.

EĞİTİM AKADEMİSİ BAŞLADI

Törene katılan Vali İrfan Balkanlıoğlu, ilimizdeki eğitime yeni başarılar kazandıracak projede emeği geçenleri tebrik ederek, Sakarya eğitiminin daha iyi yerlere gelmesi için yapılan her çalışmaya destek vereceklerini belirtti
EĞİTİM YÖNETİCİLERİ
Projenin Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi salonunda düzenlenen açılış töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş; eğitim yöneticileri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler olarak dört ayağı bulunan Sakarya Eğitim Akademisi projesiyle eğitim öğretim kalitesini etkileyen faktörlerin ve öğretmen niteliklerinin öğrenci başarısı üzerindeki etkilerinin belirlenmesinin amaçlandığını söyledi. Eğitimde birçok paydaşları bulunduğunu ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ‘Yönetim eğitilmeden, eğitim yönetilemez’ diyerek, bu eğitimlerin önemine dikkat çekti. Durmuş, aynı hedefe hep birlikte hareket edildiğinde, bugüne kadar nice cevherler yetiştiren Sakarya’dan, önümüzdeki süreçte de dünyaya yön verecek bir nesli, bir kişiyi çıkarabileceklerini belirtti.
EGO-İLİŞKİ OYUNU
Eğitim yöneticilerinin katıldığı ilk gün programında Dr. Öğretim Üyesi Oktay Aydın, “Eğitim ve Öğretim Ortamlarında Ego-İlişki Oyunları” başlıklı bir seminer verdi. Sahnede uygulamalı örneklerle seminerini renklendiren Oktay Aydın, ‘İletişim, iletişime niyet etmekle başlar’ diyerek her alanda iletişimin önemine vurgu yaptı. Seminerin sonunda saz çalma konusundaki yeteneğinden kısa örnekler sunan Öğretim Üyesi Oktay Aydın'ın konferansı eğitimciler tarafından büyük beğeni gördü.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE