Eğitim camiasını karıştıran "korona" mesajı!

Sakarya'da öğretmen ve müdürlere gönderildiği iddia edilen "korona mesajı" ortalığı karıştırdı. Virüs taşıyıcısı öğretmen ve yöneticilerin isimlerinin istendiği mesajla ilgili konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş,"Kurumumuzla alakası yok" dedi

Eğitim camiasını karıştıran "korona" mesajı!


sakaryayenihaber.com-

Sakarya'da eğitim camiası bu sabah ortaya çıkan mesajı konuşuyor. Bazı kişiler, koronavirüs taşıyıcısı olan okullardaki öğretmen ve yöneticilerin isim ve bilgilerinin istendiği mesajı "Milli eğitim koronalı kişilerin isimlerini topluyor" başlıklarıyla sosyal medyada paylaştı. 

Bu mesaj, vatandaşın tepkisini çekti. Bazı kişiler,"Bunu yetkili kurumlar tespit etmeli, skandal bir durum" gibi yorumlar yaptı.

 Öğretmen ve yöneticiler arasında günün konusu olan bu mesaj, öğrenci velilierini de tedirgin etti. Konuyla ilgili Sakarya Yenihaber'e konuşan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, kurumla hiç bir ilgisi olmadığını söyledi. 

Durmuş, "Milli eğitim müdürlüğünce yazılan böyle bir mesaj yoktur. Kim yapmış veya neden yapmış bilmiyoruz. Biz Sağlık Müdürlüğümüzle iletişim halindeyiz sürekli. Böyle bir tespit yapılacak ise zaten bunu bakanlığımız yapar, sistemden bakılır. Öğretmenlerimizi yakından takip ediyoruz zaten, konunun bizimle ilgisi yok" dedi

İŞTE O MESAJ 


Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 12:10
banner3
YORUM EKLE